
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Négy település önkéntes tűzoltói siettek pénteken délután Gyergyószentmiklósra, ahol egy csarnok tetőszerkezete kapott lángra.
2024. március 29., 17:022024. március 29., 17:02
2024. március 29., 19:092024. március 29., 19:09
Egy használaton kívüli csarnok tetőszerkezete gyulladt meg pénteken délután Gyergyószentmiklóson. A tűzoltóságtól kapott információk szerint a helyszínre négy csapatot vezényeltek ki a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltóktól, ugyanakkor egy mentőautó is a helyszínre érkezett. Az első jelentések szerint a csarnok tetőszerkezete 300 négyzetméteren lángolt.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A hivatásos tűzoltók segítségére siettek a szárhegyi, ditrói, alfalvi és remetei önkéntes tűzoltók is.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A nagy füst miatt a csarnok közelében élők Ro-Alert figyelmeztető üzenetet is kaptak.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Körülhatárolták a tüzet a gyergyószentmiklósi használaton kívüli csarnoképületnél, többtucatnyi hivatásos és önkéntes tűzoltó dolgozik a lángok eloltásán. A Hargita megyei tűzoltóság péntek délutáni tájékoztatása szerint a tűz már nem terjed tovább, de a lángok martalékává vált a csarnok tetőszerkezete mintegy ezer négyzetméteren, továbbá hozzávetőlegesen tíz négyzetméter egy szomszédos lerakat tetőzetéből, illetve húsz négyzetméter egy transzformátorállomás tetőzetéből. Pénteken délután még többtucatnyi hivatásos és önkéntes tűzoltó dolgozott a lángok eloltásán.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!