
Archív
Fotó: Veres Nándor
Nem mindennapi zenei élményre várja az érdeklődőket Csíkszeredában a Dob-Ban Ritmusfesztivál augusztus első hétvégéjén, a városnapok alatt.
2022. augusztus 01., 12:572022. augusztus 01., 12:57
2022. augusztus 01., 14:002022. augusztus 01., 14:00
Idén is „hatalmas DobBantásra készül” a csíkszeredai Agora Alapítvány, ugyanis immáron tizenötödik alkalommal szervezik meg az országos szinten egyedülálló, nemzetközi Dob-Ban Ritmusfesztivált, augusztus 5. és 7. között a Csíkszeredai Mikó-várban.
Az elmúlt években rengeteg nemzetközi hírnévnek örvendő zenész lépett a Dob-Ban színpadára, így az idén is számos sztárvendégekre számíthat a közönség. Nagy Tivadar, a fesztivált szervező Role zenekar vezetője az esemény hétfői sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: úgy érzi, az elmúlt 15 év során ez a fesztivál egy szűk réteghez szólt, „egyfajta elvont dolognak gondolják az emberek. Rengetek zenekedvelő ember azért nem jött el, mert azt hitte, itt csak dobolnak”, viszont inkább a minőségi zenén van a hangsúly, így a ritmusok és a ritmushangszerek kerülnek előtérbe. Hozzátette,
ezeket az embereket pedig lehozzák a közönség közé. A fesztivál a dobra és a sokszínű ütős, meg perkúciós hangszerekre építkezve vezeti el az érdeklődőket a világzene, jazz és igényes rockzene világába. Idén a koncertek mellett professzionális workshopok, kurzusok, bemutatók, hangszerkiállítás, dobos felvonulás, örömzenélés is várják majd az érdeklődőket.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere szerint idén nyáron már számos kiemelkedő zenei produkciónak adott otthon a város, a Dob-Ban fesztivál pedig egy újabb méltó esemény ebben a sorban. Mint mondta, ez egy kiemelkedő projekt a városháza számára, örül, hogy a zenekedvelőknek lesz egy olyan oázis a városnapok alatt, ahol nem mindennapi zenei produkciókban lehet részük.
Ferencz Angéla, a Hargita Megyei Kulturális Központ menedzsere azt emelte ki, hogy
Elhangzott, külön színfoltot jelent majd a dobosoknak szóló, három napos intenzív dob-oktatás, a VIII. DobMánia Erdélyi Workshop, amelyet a Szakszervezetek Művelődési Házában tartanak. További információk, jegyárak megtalálhatók a fesztivál Facebook-oldalán.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
szóljon hozzá!