
Fotó: Pinti Attila
Az erős magyar parlamenti képviselet érdekében szavazásra ösztönözte a székelyeket Nacsa Lőrinc. A magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkára a szépvízi Székely Határőr Múzeumba látogatott csütörtökön.
2024. november 28., 19:222024. november 28., 19:22
2024. november 28., 19:292024. november 28., 19:29
Nacsa Lőrinc, a magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a szépvízi Székely Határőr Múzeumba látogatott, ahol helyi vezetőkkel közösen sajtótájékoztatót tartott. Bevezetőként elmondta, fontos, hogy ebbe a múzeumba minden magyar eljusson, hogy lássa a kiállítást, azonban most az is fontos, hogy egy másfajta határőrizetről, várvédésről is beszéljünk pár nappal a romániai választások előtt.
(...) Ki kell mondani, hogy az elmúlt években bármilyen konstellációban is volt Romániában kormány, az RMDSZ volt a legstabilabb kormánypartner” – mutatott rá az államtitkár.
Fotó: Pinti Attila
Hozzátette, most arról döntenek az erdélyi magyarok december 1-jén, hogy lesz-e egyáltalán a magyaroknak befolyása a román politikára. „Egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora lesz az erő, mekkora lesz a hang, mert a döntések így is, úgy is meg fognak születni.
– folytatta.
Kiemelte, hogy a tét óriási, ezért mindenkit arra kérnek, hogy menjenek el szavazni december elsején. Nacsa ugyanakkor arról is beszélt, hogy a nemzetpolitikai programok továbbra is folytatódni fognak.
– mondta. Újságírói kérdésre válaszolva pedig azt is megosztotta, hogy számára megtiszteltetés, hogy a magyar nemzetpolitikát képviselheti.
Fotó: Pinti Attila
Hozzáfűzte, 2010 után nemcsak a magyar nemzet megmaradását tűzték ki célul, hanem a magyar nemzet megerősödéséért is dolgoznak. „Az anyaországban szinte nincs olyan ember, akinek a családfájában ne lenne külhoni vér, felvidéki, erdélyi, székely, délvidéki stb. Bennem felvidéki, székely és délvidéki is van” – vallotta be. Szerinte
„Ehhez szeretnénk hozzátenni a saját munkánkat, hogy 100 év múlva is magyar szótól legyen hangos a Kárpát-medence, nem a többségi államok rovására, hanem velük együttműködve” – osztotta meg.
Fotó: Pinti Attila
Az államtitkárt Fekete Örs, Szépvíz polgármestere fogadta, aki beszédében ugyancsak a szavazás fontosságára hívta fel a figyelmet.
Tánczos Barna RMDSZ-es szenátor pedig úgy fogalmazott, hogy ha ma nem is osztrák-magyar határként őrizzük, a Kárpát-medencei magyarság keleti határa továbbra is ránk van bízva.
– hangsúlyozta.
Fotó: Pinti Attila
Becze István, az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének ügyvezető elnöke szintén a választásokon való részvételre buzdított. Mint magyarázta, bármilyen magyarságot érintő jog kiharcolásáról van szó, vagy akár egy olyan törvénytervezetről, amit meg kell akadályozni, fontos, hogy legyen ott képviselet, aki ezt megteszi.
Fotó: Pinti Attila
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
szóljon hozzá!