
Fotó: Pinti Attila
Újra pályázik a csíkszeredai önkormányzat a következő európai uniós finanszírozási ciklusban a korábban elmaradt projektek megvalósítására. Erről rendkívüli ülésen döntöttek hétfőn az önkormányzati képviselők.
2024. május 27., 15:412024. május 27., 15:41
2024. május 27., 16:222024. május 27., 16:22
Dósa Eszter, a csíkszeredai városháza projektigazgatóságának vezetője sorolta fel, melyik az a három munkaterv, amelyekre újra pályázik a város, és amelyek kivitelezési határidejét meghosszabbították. Így
A kivitelezést ugyan már tavaly befejezték, de még hátramaradtak többek között a népszerűsítési és audittevékenységek, hogy le tudják zárni a projektet.
Továbbá másodikként a József Attila Általános Iskola felújítását is átütemezték 2025 végéig, a munkálatok még nincsenek befejezve, ebben az esetben
A harmadik pályázat a város mobilitási projektjének részét képezi. Mint ismert, ennek a projektnek öt komponense volt, amelyből nem tudták 2023. december 31-i határidővel befejezni a gázüzemű (CNG) buszok töltőállomását, a Hargita utca felújítását és a közlekedés-menedzsment létrehozását, ez utóbbit több alkalommal hirdették meg közbeszerzésen, de nem volt jelentkező.
Ezen beruházások megvalósítási határidejét is 2025 végéig hosszabbították meg. A projekthez tartozó másik három komponenst, azaz a vasúti felüljáró felújítását, az autóbuszállomás korszerűsítését és a 23 gázüzemű (CNG) busz beszerzését, határidőre befejezték.
„Tavaly év végén a szakminisztérium jóváhagyta, hogy azokat a Regionális Operatív Programon belüli projekteket, amelyeket az önkormányzatok nem fejeztek be, át lehessen ütemezni a következő finanszírozási ciklusra. Ennek módszertana nemrég jelent meg” – magyarázta Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere, hozzátéve, hogy ennek megfelelően kellett módosítsák a vonatkozó helyi határozataikat, ütemezzék át a kivitelezési határidőket, valamint frissítsék a városfejlesztési stratégiát és mobilitási tervet. Az ily módon átütemezett pályázatokat május 31-ig kell leadniuk, ez indokolta, hogy hétfőn, soron kívüli ülésen döntöttek ezekről a helyi önkormányzati képviselők.

Néhány akadállyal szembesültek a csíkszeredai tömegközlekedést kiszolgálni hivatott gázüzemű buszok telephelyének kialakítása során, de ez csak kisebb késedelmet jelent munkálatokban.

Tizenkilenc hónap után december 22-én, pénteken a sofőrök újra birtokukba vehették a teljesen korszerűsített vasúti felüljárót Csíkszeredában. Az avatóünnepségén leleplezték az új névtáblát is: a Ligat híd nevet kapta a létesítmény.

Hétfőtől már a felújított csíkszeredai buszpályaudvarra érkeznek és onnan indulnak a távolsági buszjáratok, és ugyanez a végállomása a helyi tömegközlekedést kiszolgáló buszoknak is. Korszerű körülmények várják az utazókat a létesítményben.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
1 hozzászólás