
Fotó: Pixabay.com
A szél erősödésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat harminc megyére.
2024. november 20., 14:432024. november 20., 14:43
2024. november 20., 14:442024. november 20., 14:44
A sárga jelzésű riasztás szerint a nap folyamán a Bánságban, a Körösvidéken, Máramarosban, Moldva nagy részén, helyenként Erdélyben és a tengerparton akár 50–70 km/órás sebességű légmozgások várhatók. A hegyekben 70–80 km/órás sebességű széllökések lesznek, a magasan fekvő vidékeken az erejük meghaladhatja a 90 km/órát is.
Az érintett megyék: Vaslui, Galac, Suceava, Neamţ, Bákó, Vrancea, Máramaros, Szatmár, Szilágy, Bihar, Arad, Hunyad, Temes és Krassó-Szörény, illetve részben Tulcea, Konstanca, Beszterce-Naszód, Maros, Hargita, Brassó, Szeben, Fehér, Kolozs, Buzău, Prahova, Dâmboviţa, Argeş, Vâlcea, Gorj és Mehedinţi.

Havazásra és a szél erősödésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat 29 megyére, köztük a székelyföldiekre is.
Szerda 20 órától csütörtök 20 óráig Dobrudzsában, Olténia nyugati és déli részén, illetve Muntenia központi és keleti régióiban is felerősödik a légmozgás, 50–70 km/órás sebességű széllökések is várhatók. Az érintett megyék: Brăila, Tulcea, Konstanca, Ialomiţa, Călăraşi, Giurgiu, Ilfov, Teleorman, Olt, Dolj és Mehedinţi, illetve Bukarest – írja az Agerpres hírügynökség.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
szóljon hozzá!