Fotó: Pro Terra Alapítvány
A Pro Terra Alapítvány szervezésében elkezdődött a nyolc műhelymunkát magába foglaló felkészítőprogram Gyergyószentmiklóson.
2017. március 28., 20:332017. március 28., 20:33
Az alternatív képzőművészeti tehetséggondozás célja a gyergyószéki diákok szakszerű felkészítése a művészeti középiskolák IX. osztályaiba, illetve azonosítani a kiemelkedő rajztehetséggel rendelkező gyermekeket, és lehetőséget teremteni számukra a szakmai fejlődésre.
Gyergyószékről tizenhat VII-VIII. osztályos tanuló vesz részt a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központban zajló ingyenes programon.
A március 25. és május 13. között zajló találkozókon a felkészítőket a csíkszeredai Nagy István Művészeti Szakközépiskola szaktanárai, Mezei Ildikó és Siklódy Ferenc, az udvarhelyi Palló Imre Művészeti Líceumból Lakatos Gabriella és Török Ferenc tartják.
A programfelelős Ferencz Zoltán grafikus művész és Szőcs Zsuzsánna, a Pro Terra Alapítvány vezetője.
Daniel David oktatási miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy két órával megemelik a pedagógusok kötelező heti óraszámát, az óraadó tanárok óraszáma pedig csökkenni fog.
Petre-Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a havi bruttó 347 lejes étkezési támogatásban pedig csak a bruttó hatezer lejnél kisebb alapfizetésű közalkalmazottak fognak részesülni.
Negyvenhat eltűnt esetet tartanak nyilván Hargita megyében, közülük több mint a fele kiskorú, és jelentős arányban lányok. Minden eltűnést lehetséges bűncselekményként kezel a rendőrség.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, hogy a fogyatékkal élő és a rákbeteg személyeknek nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot (CASS) fizetniük.
Daniel David csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a tanügyben nem lesznek leépítések és bérmódosítások.
A kormány deficitcsökkentő intézkedései részeként növelni fogja szeptember elsejétől a személygépkocsik úthasználati díját.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Az alkotmánybíróság ügyvivő elnöke csütörtökön pontosítani kívánta, hogy a mandátuma végéhez közeledő három alkotmánybíró egyike sem kért vagy kapott semmilyen juttatást.
Közúti balesethez riasztották a tűzoltókat a Maros megyei Libánfalva térségében, ahol egy személygépkocsi lesodródott az úttestről. A balesetben egy személy megsérült.
Közvitára bocsátotta csütörtökön a honlapján a pénzügyminisztérium az idei deficitcsökkentő intézkedések első csomagját tartalmazó törvénytervezetet.
szóljon hozzá!