
Fotó: Marosszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal
Jótékonysági estet szerveztek a marosszentgyörgyi Máthé Dalma támogatására, akinek februárban gerincműtétje lesz Spanyolországban. Az adományokat továbbra is fogadják, hogy kigyűljön a szükséges pénzösszeg.
2023. november 10., 12:232023. november 10., 12:23
Mint Sófalvi Szabolcs marosszentgyörgyi polgármester lapunknak elmondta, a Máriaffi-kastélyban szerveztek jótékonysági estet, hogy támogassák Máthé Dalmát. Az alkalmat a helyi Jubilate Deo katolikus dalcsoport tagja, Szántó Árpád kezdeményezte, és több helyi együttes fellépett.
Máthé Dalma a katolikus gimnázium tizedik osztályos, életvidám tanulója, aki tetraparézissel született,
Szorgalmas és jó tanuló, cikkeket ír, illetve saját műsora is van a Marosvásárhelyi Rádióban Dalma kérdez címmel. Ebben a sérültek életét hivatottak bemutatni, az ő világukhoz viszi közelebb a hallgatókat.
Decemberben egy nagyobb méretű jótékonysági estet is szerveznek számára Marosvásárhelyen, de addig is, akik segíteni szeretnének, a következő bankszámlára utalhatnak: Asociația Zâmbetul lui Dalma, bankszámlaszám: RO46BTRLRONCRT0524106901, Transilvania Bank.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
szóljon hozzá!