
A csíkszeredai vasútállomáson is lehet tájékozódni
Fotó: Sándor Csilla
Életbe lépett az új, 2018-ra érvényes vasúti menetrend. Van néhány újdonság, az érkezések, indulások időpontjai is némiképp módosultak. Budapestről a Corona InterCity most reggel 8.16 órakor érkezik Csíkszeredába, visszafelé pedig 20.28-kor indul.
2017. december 12., 21:022017. december 12., 21:02
2017. december 12., 21:352017. december 12., 21:35
A Budapestre tartó Hargita IC reggel 8.35-kor fut be a csíkszeredai állomásra Brassó felől, a visszaút során pedig 22.12 órakor érkezik a megyeszékhelyre. Az alcsíki ingázókat is szállító 4501-es Regio vonat reggel 6.34 órakor érkezik Csíkszeredába, és 7.28 órakor indul tovább Gyergyószentmiklós irányába. Másik irányból, a Felcsíkról ingázókat a 4504-es számú szerelvény reggel 6.30-ra hozza be Csíkszeredába, a vonat 7.36-kor indul tovább Brassóba, ahonnan a 4505-ös szerelvény Madéfalváig közlekedik, ez 7.56-kor van Csíkszeredában.
Fotó: Pinti Attila
Marosvásárhelyre a 12, Onești-re a 12.07, Dédáig pedig a 12.54 órakor induló vonatokkal lehet eljutni a nap első felében. A Brassóból Gyergyószentmiklósra tartó Regio vonat 14.25 órakor, az ellenkező irányba közlekedő párja 14.31-kor fut be Csíkszeredába. Marosvásárhelyre 15.38-kor, illetve a Bukarestről érkező InterRegio vonattal 16.37 órakor utazhatunk, Bukarestbe pedig 17.25-kor. A Dédától Brassóig közlekedő szerelvények 16.29-kor, illetve 19.49 órakor vannak Csíkszeredában, a Brassóból Maroshévízre tartó pedig 18.46-kor érkezik a megyeszékhelyre.
Bukarestből késő esti vonat is érkezik 22.30 órakor, ez Bethlenig folytatja útját. 22.07-kor Brassóból, 22.19-kor pedig Gyergyószentmiklós felől jön egy szerelvény Csíkszeredába, innen Marosfőig 23.37-kor, Tusnádfürdőig pedig 23.30-kor lehet utazni.
A csíkszeredai vasútállomás menetrendje
A Bukarest – Nagybánya járat éjszaka 01.26-kor, ellenkező irányba tartó párja pedig 01.46-kor jön. Bukarestbe lehet eljutni a 03.41-kor, Brassóba a 04.46-kor befutó vonattal, Marosvásárhelyre pedig a hajnali 5 órakor induló szerelvénnyel. Az új menetrendet, amely 2018. december 8-ig lesz érvényben, a vasúttársaság honlapján vagy az infofer.ro oldalon lehet megtekinteni, de Csíkszeredán áthaladó vonatok érkezési és indulási időpontjai ki vannak függesztve a vasútállomáson is.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
szóljon hozzá!