
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Június a kicsengetések hónapja lesz Székelyudvarhelyen. Összegyűjtöttük a helyi középiskolák és felsőoktatási intézmények kicsengetéseinek időpontjait.
2024. május 23., 13:242024. május 23., 13:24
2024. május 23., 13:272024. május 23., 13:27
A ballagási ünnepségek 2024-ben május 21-én kezdődtek a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Kihelyezett Tagozatán, a Pedagógia – Tanító és Óvópedagógus Szak végzőseinek tartott ballagási ünnepséggel.
A következő kicsengetés június 5-én, szerdán 10 órától, a Benedek Elek Pedagógiai Középiskolában lesz, az iskola udvarán, vagy rossz idő esetén a Művelődési Háznál. Az Eötvös József Szakközépiskola végzős diákjainak is ugyanebben az időpontban szól utoljára a csengő, az ő kicsengetésük a városi sportcsarnokban lesz.
Június 6-án a Bányai János Szakközépiskola diákjait csengetik ki, 10 órai kezdettel. Az ünnepség az iskola udvarán lesz. Ugyancsak 6-án a FEG Education Egészségügyi Posztliceális Iskola kicsengetési ünnepségére is sor kerül a Marin Preda Középiskola tornatermében 15 órától.
Június 7-én, pénteken is több iskolától búcsúznak a végzősök, különböző időpontokban: a Kós Károly Szakközépiskola udvarán 9 órától kezdődik az ünnepség, a Tamási Áron Gimnázium sportpályáján 10 órától búcsúztatják a végzősöket, a Marin Preda Elméleti Líceumban pedig szintén 10 órától kezdődik a ballagás az iskola tornatermében.
Június 8-án, szombaton ugyancsak több intézményben lesz kicsengetés: a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium ballagóinak a belvárosi református templomban 10 órától, a Dr. Palló Imre Művészeti Középiskola tizenkettedikeseinek pedig a Művelődési Házban, szintén 10 órától.
Június 14-én, pénteken a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ (SZÉK) végzőseinek tartják meg a ballagási ünnepséget, a Művelődési Házban, 16 órától.
Az egészségügyi posztlíceum végzőseinek pedig egy nappal később, 15-én, szombaton a Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban lesz a ballagás, 9 órai kezdettel.
Mozgalmas éjszakájuk volt a segesvári tűzoltóknak: néhány órán belül egy tűzesethez, valamint egy közúti szerencsétlenséghez is riasztották őket. A balesetben két felnőtt és két gyermek sérült meg.
Sokak számára nem adatok meg a lehetőség, hogy személyesen legyen jelen a csíksomlyói pünkösdi búcsún. A világhálónak köszönhetően azonban élőben követhető a búcsús szentmise és az azt megelőző események.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
szóljon hozzá!