
Már május végén elkezdődik a ballagási szezon Maros megyében. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Maros megyében összesen 33 középiskolában ballagnak el a végzős diákok idén, ebből 16 tanintézet van Marosvásárhelyen. Nem minden intézmény tartja idén ballagási ünnepségét az iskolaudvaron: a Nyári színpad, a Kultúrpalota és a Sportcsarnok is a ballagási ünnepségek helyszíneként szerepel.
2024. május 24., 10:492024. május 24., 10:49
2024. május 25., 13:152024. május 25., 13:15
Idén leghamarabb a mezőfelei Dr. Lind Gimnázium végzősei búcsúznak az iskolától, itt már május 28-án 17 órától elballagnak a diákok – derül ki a Maros megyei tanfelügyelőség összesítéséből.
A marosvásárhelyi Elektromaros Szakközépiskola ballagását június 4-én 10 órától tartják a marosvásárhelyi Sportcsarnokban. A Bolyai Farkas Elméleti Líceum és a Marosvásárhelyi Református Kollégium közös ballagási ünnepséget szervez június 7-én 10 órától az iskolaudvaron, a Művészeti Főgimnázium diákjai is június 7-én ballagnak 11 órától a Kultúrpalotában.
A Mihai Eminescu Pedagógiai Gimnázium végzősei június 5-én 10 órától búcsúznak az iskolától a Sportcsarnokban. A Szász Albert Sportiskola június 6-án szervezi a ballagási ünnepséget 10 órától az iskolaudvaron, akárcsak az Avram Iancu Szakközépiskola, ahol szintén 6-án ballagnak (9 órától) a végzősök. A Gheorghe Șincai Szakközépiskola végzősei június 6-án 10 órától ballagnak a Nyári színpadon. A Traian Vuia Szakközépiskolában is június 6-án 10 órától szervezik a ballagási ünnepséget az iskolaudvaron, akárcsak a Ion Vlasiu Szakközépiskolában.
A szovátai Domokos Kázmér Szakközépiskola június 7-én 11 órától szervezi meg a ballagási ünnepséget az iskola udvarán, az erdőszentgyörgyi Szent György Iskolaközpont tizenkettedikesei szintén június 7-én búcsúznak az iskolától (11 órától) a Városi parkban. A nyárádszeredai Bocskai István Gimnáziumban június 6-án 9 órától ballagnak a diákok az iskolaudvaron szervezett ünnepségen. A szászrégeni Lucian Blaga Gimnázium iskolaudvarán is június 6-án 9 órától búcsúznak a végzősöktől, akárcsak a marosludasi 1-es számú műszaki szakközépiskolában.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!