
Fotó: Péter Beáta
Hetedik alkalommal szervezi meg a Csíki Játékszín a Lurkó Kids – Gyermek és ifjúsági színházi találkozót november 2-5. között. Ezalatt a négy nap alatt számos, gyermekeknek való darabot adnak elő.
2022. október 30., 17:052022. október 30., 17:05
2022. október 30., 21:032022. október 30., 21:03
Szerdán 10 órától a Fellegkuckó című babaelőadás lesz látható 0-4 éves korig a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház előadásában a Hunyadi László Kamarateremben. 11 órától az 5 éven felülieknek játssza Szabó Attila Rigócsőr király című darabját a nagyváradi Lilliput Társulat a nagyteremben. 17 órától pedig Székely Csaba: Perkucigó – Fekete Zsolt: One man show, a romák életéről szóló műsort ajánlják a 9 éven felülieknek a Hunyadi László Kamarateremben.
Csütörtökön az öt éven felülieknek játssza a Csíki Játékszín OtfriedPreußler műveit: 11 órától a Torzonborza rablót, és 13 órától a Torzonborz újabb gaztetteit.
Pénteken 10 órától és 11.30 órától román nyelven lesz látható a Hófehérke a marosvásárhelyi Ariel Színház előadásában. 11 órától Sipos Tünde és Kopacz Erika Cseperke és Zengő kalandjait mutatják be a 3 éven felülieknek az alkotóteremben. 13 órától az előcsarnokban Csihi-Puhi történetek lesznek az 5 éven felülieknek az Art Puppetry előadásában. 17 órától a Ariel Színház játssza Gabi és a repülő nagypapa című produkcióját az 5 éven felülieknek a nagyteremben.
Szombaton 11 órától Sipos Tünde vezetésével Kerekítő szerepel a programban 6 év felettieknek. 12 órától az M-stúdió rádiójátéka lesz hallható az előcsarnokban, A hóember, aki találkozni akart a nappal címmel, 5 éven felettieknek. Ugyanitt 14 órától Zsigabohóc lufijaival és egyéb lükeségekkel szórakoztatja a kisebbeket. 15 órától Parti Nagy Lajos A császár új ruhája című előadását mutatja be a Temesvári Állami Magyar Színház az 5 éven felettieknek a nagyteremben. 16 órától ismét az előcsarnokban lesznek a programok, kezdve a Kőszínház független társulás Kőleves című műsorának bemutatásával D. Gulácsi Zsuzsanna előadásában az 5 éven felülieknek. 16.30 órától ismét lufit hajtogat Zsigabohóc. A színháztalálkozó 17 órától a Tekergők gyerekkoncerttel zárul.
Jegyek kaphatók a Csíki Játékszínjegypénztárában, illetve a helyszínen. Az előadásokkal, rendezvényekkel kapcsolatos friss információ itt található.
Sokak számára nem adatok meg a lehetőség, hogy személyesen legyen jelen a csíksomlyói pünkösdi búcsún. A világhálónak köszönhetően azonban élőben követhető a búcsús szentmise és az azt megelőző események.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
szóljon hozzá!