
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az autópálya-rendőrség 1545 bírságot rótt ki és 93 jogosítványt vont be a sztrádákon múlt héten végzett ellenőrzések nyomán.
2024. szeptember 05., 16:312024. szeptember 05., 16:31
A Román Rendőrség csütörtöki közleménye szerint az augusztus 26. és szeptember 1. között végzett közúti ellenőrzéseken a rendőrök 373 gyorshajtót füleltek le az autópályákon, további 141 sofőrt pedig a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt bírságoltak meg. Ugyanakkor
valamint 442 hivatásos sofőrt a vezetési és pihenési idő, illetve a menetíró készülékek használatára vonatkozó rendelkezések megszegése miatt.
A sztrádarendőrség emellett öt bírságot rótt ki alkoholos befolyásoltság alatti vezetés, 33-at a leállósávon való indokolatlan veszteglés, egyet pedig szabálytalan előzés miatt.
A rendőrök 93 gépkocsivezető jogosítványát vonták be, ezek közül 31-et gyorshajtás miatt. Ugyanakkor bevonták 63 gépkocsi forgalmi engedélyét is. Az egy hét alatt az autópálya-rendőrség 13 bűncselekményt állapított meg – írja az Agerpres hírügynökség a rendőrség közleményére hivatkozva.
Hegyimentőt ütött meg egy férfi, miután elégedetlen volt azzal, hogy nem segített megtalálni felesége hóba esett mobiltelefonját.
Javasolni fogja Craiova polgármestere, hogy a város tiszteletbeli polgárává avassák azt az indiai – mint utólag kiderült, nem nepáli – vendégmunkást, aki megmentette a befagyott tóba esett ötéves kislány életét.
A Intelligens Energia Egyesület (AEI) szerint a háztartási villamosenergia-fogyasztók akár 35 százalékkal is csökkenthetnék a számláikat, ha szolgáltatót váltanának, mivel a piacon jelenleg 1 lej/kWh alatti ajánlatok is elérhetők.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
szóljon hozzá!