
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Összesen tizennyolc millió lejre pályázott a szentegyházi önkormányzat, így tavaly hat utcában kezdődhetett el az utak teljes felújítása. Hamarosan szünetet tartanak a munkával a megbízott útépítő cégek, hiszen sikerült megoldást találni arra, hogy még a végleges korszerűsítést megelőzően bővítsék az ivó- és szennyvízhálózatot, valamint felújítsák a teljes gázhálózatot.
2023. június 10., 17:412023. június 10., 17:41
Habár a kormány által meghirdetett feltételek szerint csak 7 millió lejre volt garancia, mégis 18 millió lejt sikerült megpályáznia az Anghel Saligny-programban a szentegyházi önkormányzatnak, amelyből hat utcát – Hargita, Fenyő, Ady Endre, Bethlen Gábor, Dózsa György, Turista – újíthatnak fel a település északi, úgynevezett nagyfalusi részén – közölte lapunk megkeresésére Lőrincz Csaba szentegyházi polgármester.
Mint részletezte, nagyon hamar (Hargita megyében elsőként) megkötötték a szerződéseket a kivitelezés érdekében, így
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Az elöljáró kifejtette, hogy jól haladnak a munkával a közbeszerzési eljáráson nyertes szakcégek. Eddig földbe helyezték az esővízelvezető-hálózat kilencvenöt százalékát, továbbá a sáncok és a kapubejárók kialakítása is folyamatban van. Úgy tűnik, hogy
– tette hozzá a polgármester. Megjegyezte, hogy eddig közel kétmillió lej sikerült felhasználni a teljes összegből.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Érdemes tudni azt is, hogy az érintett utcákban 70-80 portához még nincs elvezetve az ivó- és a szennyvízhálózat, valamint problémás vezetékeket is kell cserélni, ezért a városvezetés ebben ügyben is egyeztetett a szolgáltatóval, amely pozitívan fogadta kérésüket. Ennek köszönhetően
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A polgármester szerint közel 700 ezer lej értékű munkáról van szó, de ezt be kellett vállalni, hogy később ne kelljen feltörni a felújított burkolatokat. Hasonló okokból egyeztettek ugyanakkor a gázszolgáltatóval is. Ez ugyan több utánajárást igényelt, de végül a márciustól kezdődő tárgyalások során
A döntő érv az volt, hogy így szolgáltató nem kell költsön az utak újraaszfaltozására, valamint a polgármester is biztosítékot adott, hogy mindenben segíteni fognak a kivitelezés során. Az egyeztetéseknek köszönhetően az a munka is elkezdődhetett, a Dózsa György utcában már látványosat haladtak.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Kisebb munkálatokat ugyan még végeznek az útépítők a helyszínen, de hamarosan le fognak állni az építkezéssel, hogy
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
„Nem egyszerű munkáról van szó, de ezt most be kellett vállalni, mert nem akarjuk, hogy a felújítást követően fel kelljen törni az utakat a vezetékcserék miatt” – fogalmazott Lőrincz Csaba.
A tervek szerint öt hidat is ki kell majd szélesíteni, remélhetőleg ezek a munkák már idén elkezdődhetnek – tekintett előre a polgármester.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!