
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Összesen tizennyolc millió lejre pályázott a szentegyházi önkormányzat, így tavaly hat utcában kezdődhetett el az utak teljes felújítása. Hamarosan szünetet tartanak a munkával a megbízott útépítő cégek, hiszen sikerült megoldást találni arra, hogy még a végleges korszerűsítést megelőzően bővítsék az ivó- és szennyvízhálózatot, valamint felújítsák a teljes gázhálózatot.
2023. június 10., 17:412023. június 10., 17:41
Habár a kormány által meghirdetett feltételek szerint csak 7 millió lejre volt garancia, mégis 18 millió lejt sikerült megpályáznia az Anghel Saligny-programban a szentegyházi önkormányzatnak, amelyből hat utcát – Hargita, Fenyő, Ady Endre, Bethlen Gábor, Dózsa György, Turista – újíthatnak fel a település északi, úgynevezett nagyfalusi részén – közölte lapunk megkeresésére Lőrincz Csaba szentegyházi polgármester.
Mint részletezte, nagyon hamar (Hargita megyében elsőként) megkötötték a szerződéseket a kivitelezés érdekében, így
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Az elöljáró kifejtette, hogy jól haladnak a munkával a közbeszerzési eljáráson nyertes szakcégek. Eddig földbe helyezték az esővízelvezető-hálózat kilencvenöt százalékát, továbbá a sáncok és a kapubejárók kialakítása is folyamatban van. Úgy tűnik, hogy
– tette hozzá a polgármester. Megjegyezte, hogy eddig közel kétmillió lej sikerült felhasználni a teljes összegből.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Érdemes tudni azt is, hogy az érintett utcákban 70-80 portához még nincs elvezetve az ivó- és a szennyvízhálózat, valamint problémás vezetékeket is kell cserélni, ezért a városvezetés ebben ügyben is egyeztetett a szolgáltatóval, amely pozitívan fogadta kérésüket. Ennek köszönhetően
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A polgármester szerint közel 700 ezer lej értékű munkáról van szó, de ezt be kellett vállalni, hogy később ne kelljen feltörni a felújított burkolatokat. Hasonló okokból egyeztettek ugyanakkor a gázszolgáltatóval is. Ez ugyan több utánajárást igényelt, de végül a márciustól kezdődő tárgyalások során
A döntő érv az volt, hogy így szolgáltató nem kell költsön az utak újraaszfaltozására, valamint a polgármester is biztosítékot adott, hogy mindenben segíteni fognak a kivitelezés során. Az egyeztetéseknek köszönhetően az a munka is elkezdődhetett, a Dózsa György utcában már látványosat haladtak.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Kisebb munkálatokat ugyan még végeznek az útépítők a helyszínen, de hamarosan le fognak állni az építkezéssel, hogy
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
„Nem egyszerű munkáról van szó, de ezt most be kellett vállalni, mert nem akarjuk, hogy a felújítást követően fel kelljen törni az utakat a vezetékcserék miatt” – fogalmazott Lőrincz Csaba.
A tervek szerint öt hidat is ki kell majd szélesíteni, remélhetőleg ezek a munkák már idén elkezdődhetnek – tekintett előre a polgármester.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!