
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Összesen tizennyolc millió lejre pályázott a szentegyházi önkormányzat, így tavaly hat utcában kezdődhetett el az utak teljes felújítása. Hamarosan szünetet tartanak a munkával a megbízott útépítő cégek, hiszen sikerült megoldást találni arra, hogy még a végleges korszerűsítést megelőzően bővítsék az ivó- és szennyvízhálózatot, valamint felújítsák a teljes gázhálózatot.
2023. június 10., 17:412023. június 10., 17:41
Habár a kormány által meghirdetett feltételek szerint csak 7 millió lejre volt garancia, mégis 18 millió lejt sikerült megpályáznia az Anghel Saligny-programban a szentegyházi önkormányzatnak, amelyből hat utcát – Hargita, Fenyő, Ady Endre, Bethlen Gábor, Dózsa György, Turista – újíthatnak fel a település északi, úgynevezett nagyfalusi részén – közölte lapunk megkeresésére Lőrincz Csaba szentegyházi polgármester.
Mint részletezte, nagyon hamar (Hargita megyében elsőként) megkötötték a szerződéseket a kivitelezés érdekében, így
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Az elöljáró kifejtette, hogy jól haladnak a munkával a közbeszerzési eljáráson nyertes szakcégek. Eddig földbe helyezték az esővízelvezető-hálózat kilencvenöt százalékát, továbbá a sáncok és a kapubejárók kialakítása is folyamatban van. Úgy tűnik, hogy
– tette hozzá a polgármester. Megjegyezte, hogy eddig közel kétmillió lej sikerült felhasználni a teljes összegből.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Érdemes tudni azt is, hogy az érintett utcákban 70-80 portához még nincs elvezetve az ivó- és a szennyvízhálózat, valamint problémás vezetékeket is kell cserélni, ezért a városvezetés ebben ügyben is egyeztetett a szolgáltatóval, amely pozitívan fogadta kérésüket. Ennek köszönhetően
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A polgármester szerint közel 700 ezer lej értékű munkáról van szó, de ezt be kellett vállalni, hogy később ne kelljen feltörni a felújított burkolatokat. Hasonló okokból egyeztettek ugyanakkor a gázszolgáltatóval is. Ez ugyan több utánajárást igényelt, de végül a márciustól kezdődő tárgyalások során
A döntő érv az volt, hogy így szolgáltató nem kell költsön az utak újraaszfaltozására, valamint a polgármester is biztosítékot adott, hogy mindenben segíteni fognak a kivitelezés során. Az egyeztetéseknek köszönhetően az a munka is elkezdődhetett, a Dózsa György utcában már látványosat haladtak.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Kisebb munkálatokat ugyan még végeznek az útépítők a helyszínen, de hamarosan le fognak állni az építkezéssel, hogy
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
„Nem egyszerű munkáról van szó, de ezt most be kellett vállalni, mert nem akarjuk, hogy a felújítást követően fel kelljen törni az utakat a vezetékcserék miatt” – fogalmazott Lőrincz Csaba.
A tervek szerint öt hidat is ki kell majd szélesíteni, remélhetőleg ezek a munkák már idén elkezdődhetnek – tekintett előre a polgármester.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!