
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A mezőgazdaságban okozott vadkárok becsült értéke a múlt évben meghaladta a kétmillió lejt Hargita megyében – számolt be hétfőn a Hargita megyei környezetvédelmi ügynökség.
2024. február 12., 18:472024. február 12., 18:47
Az intézmény adatai szerint 2023-ban összesen 538 vadkárt jelentettek, 505-öt medvék, 33-at pedig farkasok miatt. A vadak közel 340 esetben támadtak meg farmokat, háztáji gazdaságokat és méhcsaládokat, és 195 esetben okoztak károkat mezőgazdasági terményekben.
A környezetvédelmi ügynökség igazgatója, Domokos László az Agerpres hírügynökségnek elmondta, hogy a vadkárok mértéke hasonló a 2022-ben regisztrálthoz, hozzátéve, hogy
A Hargita megyei mezőgazdasági igazgatóság vezetője, Romfeld Zsolt szerint a termények közül elsősorban a silókukoricát és kisebb területen a burgonyát érték tavaly károk a vadállatok miatt. Közlése szerint az emberek csalódottak, mert úgy érzik, hogy az államtól kapott kártérítés nem fedezi teljes mértékben a vadkárokat.
A Hargita megyei gazdák egyébként a nemrégiben lezajlott országos tiltakozó akciók idején több megoldást is javasoltak Florin Barbu mezőgazdasági miniszternek a vadkárok rendezésére.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
1 hozzászólás