
Hétfőtől működik a felfüggesztett londoni repülőjárat. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Újraindul január 4-től a decemberben felfüggesztett légi járat Marosvásárhely és London-Luton között. A budapestire még várni kell márciusig.
2021. január 04., 15:312021. január 04., 15:31
2021. január 04., 15:372021. január 04., 15:37
Vasárnap este hét órától megszűnt Romániában az angliai járatokkal szembeni korlátozás ideje – mondta a Székelyhonnak Peti András, a Marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtér igazgatója, akitől azt is megtudtuk, hogy
Azok a személyek, akik szeretnék Covid-19-teszttel igazolni, hogy nem fertőzöttek, a hazaérkezéstől számított nyolcadik napon végeztethetik el a tesztet, azt követően pedig még két napig kell otthon tartózkodniuk.
Januárban péntekenként működik a menetrend szerinti repülőjárat Marosvásárhely és London között, majd februártól heti két alkalommal, akárcsak Dortmundba. Memmingenbe a Wizzair honlapja szerint január 8-án indul a hónapban az utolsó, majd március 1-jétől visszaáll a rendszeres heti két alkalom.
és heti két alkalommal biztosít összeköttetést. Március végétől azonban napi rendszerességgel lehet majd közlekedni Budapest és Marosvásárhelyre között.
Érdeklődésünkre Peti András azt is elmondta, Angliába szeptember 1-jéig lehet személyigazolvánnyal utazni, utána útlevél szükséges.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
szóljon hozzá!