
Fotó: Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Hivatal
Egy kézdvásárhelyi bárt bírságolt a Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Hivatal az elmúlt napokban – olvasható a hatóság Facebook-oldalán.
2023. március 27., 11:132023. március 27., 11:13
2023. március 27., 11:142023. március 27., 11:14
A céhes városi Dózsa György utcában található bárban a fogyasztóvédők több rendellenességet észleltek: egyebek mellett az egység vezetői nem rendelkeztek az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DVSVA) által kibocsátott engedéllyel, ahogy a helyi polgármesteri hivatal által az idei évre kibocsátott érvényes működési engedéllyel sem.
Mindezek mellett a forgalmazott szeszes italok pontos fogyasztói ára sem volt feltüntetve.
A fogyasztóvédelmi hivatal illetékesei a tulajdonost a 2000 lejes pénzbírság mellett a tevékenység ideiglenes felfüggesztésével büntették – olvasható a fogyasztóvédelmisek tájékoztatásában.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.
Noha történtek már előrelépések a Sanitas szakszervezet és az egészségügyi minisztérium között zajló tárgyalásokon, az érdekvédelmi tömörülés még nem mondott le a tiltakozási terveiről.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!