
Fotó: Gergely Imre
Újabb műfüves labdarúgópályát adott át csütörtökön a sportolóknak a Székelyföld Labdarúgó Akadémia. A magyar kormány támogatásával felépült létesítmény a gyergyószentmiklósi focinak biztosít jobb körülményeket és a fejlődés lehetőségét.
2021. június 10., 16:202021. június 10., 16:20
2021. június 10., 17:542021. június 10., 17:54
A szabványméretű, világítással is felszerelt, valamint lelátóval ellátott pályát a lehető legszebb ajándékként fogadják a helyiek, hiszen épp idén van száz éve annak, hogy megalakult az első gyergyószentmiklósi labdarúgó csapat. Nagy szükség volt erre, hiszen
Fotó: Gergely Imre
Az avatóünnepségen Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere a focizó fiatalokhoz szólva kifejtette, amikor egy gyerek új játékot, ajándékot kap, az arra inspirálja, hogy jobban teljesítsen, és az új létesítménynek is ilyen hatása lehet: jobbnak lenni, mint amilyenek eddig voltak.
Fotó: Gergely Imre
Közel 160 gyerek sportol jelenleg a klub kötelékében, a következő szezonban nyolc utánpótláscsapat tartja majd itt az edzéseket és mérkőzéseket. Az SZLA által működtetett és 14 székelyföldi és erdélyi alegységet összefogó program szerint zajló képzésekből kiemelkedők 14 éves koruktól Csíkszeredában, az akadémia központjában fejlődhetnek tovább.
Fotó: Gergely Imre
Amint Szondy Zoltán, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia vezetője hangsúlyozta: a pálya, vagy bármilyen létesítmény bármennyire csillogó is legyen, önmagában semmit sem ér. Rámutatott: spanyolországi látogatása során maga is látta, hogy
Fotó: Gergely Imre
A beruházást finanszírozó magyar kormány képviseletében Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője, Tóth László kihangsúlyozta, hogy
Fotó: Gergely Imre
Az SZLA keretei közt sportoló 4000 fiatal közül nyilván nem sokan lesznek profi labdarúgók, de minden gyerek lehetőséget kap arra, hogy sportoljon, az ilyen pályák megteremtik számukra is a sportoláshoz, egészséges életmódhoz a feltételeket. Ugyanakkor hozzátette, hogy
Fotó: Gergely Imre
Megemlítette, hogy a megszerzett olimpiai érmek számának tekintetében a nemzetek rangsorában Magyarország a 8. helyen áll a világon, annak dacára, hogy a lakosság száma szerint a 77. Ennek magyarázata az, hogy a magyar küzdő nemzet, és a végsőkig kitart, hajtja az a bizonyos magyar virtus. Ennek a virtusnak a kibontakozásához teremtik meg a gyergyószentmiklósi és hasonló fejlesztések a feltételeket.
Az átadóünnepség után a Jövő FC és az FK Csíkszereda U12-es csapatainak mérkőzésével nyílt meg az új focipálya.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!