
Nem sokáig örvendhettek az autósok a felújított útszakasznak. Egy hónap alatt megrongálódott
Fotó: Barabás Ákos
Felháborodott kommentelők hívták fel a figyelmet arra, hogy az április elején befejezett javítás óta eltelt alig néhány hét alatt megsüllyedt a megyei út Székelyudvarhely és Tibód között, és az aszfalt is megrepedezett. A megyei tanács elnöke szerint mozog a talaj az út alatt.
2017. május 03., 14:502017. május 03., 14:50
A Tibód és Udvarhely közötti útszakasz felújításának befejezését április ötödikén jelentette be közösségi oldalán Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke. Az azóta eltelt néhány hétben azonban megsüllyedt az út egy része, és az aszfalt is megrepedt, megnehezítve a közlekedést.
A 2014-es áradásokban megrongálódott út helyreállítására a kormánytól kapott pénzt a Hargita Megye Tanácsa, amit mielőbb fel kellett használni, különben kénytelenek lettek volna visszautalni – közölte portálunkkal Borboly Csaba, az intézmény elnöke. Mint mondta, nem az elvégzett munka minőségével van baj, hanem a talajvízzel, ami miatt mozog a domboldal.
Fotó: Barabás Ákos
– fogalmazott.
Egyebek mellett szükség van a talajvíz elvezetésére, támfalak építésére, a lejtő megerősítésére és a talajerózió megfékezésére. Ezt a munkát az említett több kilométeres szakaszon kellene elvégezni. Az elnök példaként megjegyezte, hogy máshol, egy 177 méteres szakaszon 3,35 millió lejbe került egy hasonló munkálat. Ebből következtetve a Tibód felé vezető út esetében jóval több pénzre lenne szükség, de a megyei tanácsnak jelenleg nincsenek erre forrásai.
Fotó: Barabás Ákos
Borboly hangsúlyozta, a megrepedt aszfaltot kijavítja a kivitelező – amely a szakértői tanulmány szerint végezte el a dolgát –, a fizetségét csak ezután kapja meg. A cég egyébként két réteg aszfalttal vonta be az útat, a vízelvezetést pedig csövekkel és átereszekkel oldotta meg. A felújítás 500 ezer lejből valósult meg az ötszáz méteres útszakaszon.
hiszen a község négyezer lakója használja az utat, ám a településvezető már számított a problémára. Mint szerkesztőségünknek korábban adott nyilatkozatában is jelezte, a nemrég történt útjavítás csak ideiglenes megoldás, hiszen a domboldal talaja mozog, ráadásul rengeteg vízér és forrás is van a föld alatt. 2014-ben is az átfolyások miatt rongálódott meg az út.
– ismételte meg a korábban elmondottakat a polgármester.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!