
Fotó: Pinti Attila
Az egyik központi bank mozgássérült felhajtójának ütközött egy autó csütörtök délután Csíkszeredában, valószínűsíthetően a járművezető hirtelen szívmegállása miatt.
2019. október 24., 17:562019. október 24., 17:56
2019. október 24., 18:572019. október 24., 18:57
A helyszínre sietett a Hargita Megyei Mentőszolgálat egysége, majd több rendőr is kiszállt. A hatósági vizsgálatok szerint a 62 éves, a Hargita utca irányából közlekedő csíkszeredai sofőr valószínűsíthetően hirtelen szívmegállás miatt felhajtott a Kossuth Lajos utcai járdára, majd a bank mozgássérült feljárójának csapódott.
Fotó: Pinti Attila
A mentősök hosszú időn át próbálták a helyszínen újraéleszteni a férfit, sikertelenül. Az autóban utazott a vezető felesége is, ő sértetlenül szállt ki a járműből. A mentőszolgálat közlése szerint a férfi nyilvántartott szívbeteg volt, kevéssel a tragédia előtt pedig fájdalmakra panaszkodott a házastársának.
Fotó: Pinti Attila
A szemtanúk szerint egy gyalogost majdnem elsodort az autó, de a közelben lévők közül senki nem szenvedett sérüléseket.
Fotó: Pinti Attila
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.