Hirdetés
Hirdetés

Mozgalomba tömörülnek a politikából kiábrándultak Székelyudvarhelyen

Mintegy hatvanan vettek részt a civil szervezet első gyűlésén •  Fotó: Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom

Mintegy hatvanan vettek részt a civil szervezet első gyűlésén

Fotó: Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom

Kezdeményezték ugyan, de nem biztos, hogy a helyhatósági választásokig bejegyzik a Székelyudvarhelyért Párt elnevezésű alakulatot, amelynek egyik alapítója Gálfi Árpád polgármester. Időközben még tavaly létrejött a Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom, amely „a városi közösség ügyeit hivatott szolgálni”.

Kovács Eszter

2020. február 11., 11:182020. február 11., 11:18

Kezdeményezték január 23-án a megalakulását, de mind ez idáig nem jegyezték be a Székelyudvarhelyért Pártot, közölte kérésünkre Ember Attila. A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal munkatársa (aki a 2016-os választásokon az EMNP-MPP koalíció kampányfőnöke volt) a bejegyzésre váró párt egyik alapítója, mellette még Gálfi Árpád polgármester és Tamás Béla neve szerepel alapítóként a bukaresti törvényszék honlapján.

Hosszas a folyamat

„A párt megalakulását kezdeményeztük, bejegyzési kérelmét, alapszabályzatát és minden megalakuláshoz szükséges dokumentumot benyújtottuk Bukarestben, de még az elbírálás időpontja sincs kitűzve” – nyomatékosította Ember Attila. Hozzátette:

Gálfi Árpád, ha akarna, akkor sem tudna olyan párt színeiben indulni, amely nem létezik, és „erősen kérdéses, hogy ezt a pártot be fogják-e jegyezni a választásokig”.

Mint ismeretes, Gálfi Árpád 2016-ban MPP-tagként, az EMNP-MPP koalíció színeiben nyert mandátumot, azonban tavaly – röviddel azután, hogy bejelentette, idén újra jelölteti magát a választáson – kizárták a Magyar Polgári Pártból. 

Időközben azonban megkezdte tevékenységét a Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom, a tavaly december 20-án bejegyzett civil szervezet, amelynek első, múlt heti gyűlésén szintén Ember Attila volt a házigazda. „A mozgalmat nem a január végi pártindítás mellett keltettük életre” – hangsúlyozta a kezdeményező. Mint kifejtette,

a civil szervezet nem politikai céllal jött létre, hiszen szimpatizánsainak, a céljaikkal és értékrendjükkel egyetértőknek a jelentős többsége hallani sem akar a politikáról, kiábrándultak mindenből, ami politika.

Hirdetés

Mégis minek a mozgalom?

Felmerül azonban a kérdés: ha nem a helyhatósági választásokra készülve, és nem politikai céllal, akkor mégis miért jött létre a Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom? A mozgalom Székelyudvarhely és a székelyudvarhelyiek közösségi ügyeit hivatott szolgálni, kaptuk válaszul Ember Attilától.

Idézet
Mozgalmunk szeretne lehetőséget biztosítani minden olyan székelyudvarhelyi polgárnak, aki csalódottan eltávolodott a közösségi tevékenységektől. Nem pártok, nem érdekképviseleti szervezetek ellen jöttünk létre, hanem új lehetőséget kínálunk a közösségi munkában való részvételre

– magyarázta. Mint megtudtuk, céljuk „egy pártokon felülemelkedő összefogás létrehozása, illetve erkölcsi többlet biztosítása és megerősítése a székelyudvarhelyi közéletben, amely a város helyi és közösségi érdekeit favorizálja az országos politikai érdekekkel és országos kiterjedésű politikai csatározásokkal szemben”. A szervezet első ülését február 6-án tartották, az eseményen mintegy hatvan meghívott vett részt, beleértve Gálfi Árpád polgármestert is.

Semmi köze a választáshoz

A mozgalomba való belépés nyitott. A tervezett tevékenységek között a felsoroltak mellett szerepel ügyintéző iroda működtetése, felnőttképzés, Gyere haza!, illetve Maradj itthon! nevű programok létrehozása, kulturális rendezvények szervezése, valamint együttműködés a vállalkozókkal, helyi civil szervezetekkel. A kezdeményezők továbbá határozottan elhatárolódtak attól, hogy kimondottan a választások kedvéért jött volna létre a civil szervezet.

Idézet
A Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom élettartamának, tervezett tevékenységének semmi köze nincs sem a mostani, sem a későbbi választásokhoz.

Nem titkoljuk, és nem titkoltuk, hogy mi egy olyan civil közösséget akarunk felépíteni és egyben tartani, amelynek tagjai hasznára tudnak lenni a városnak, és amelynek nagyon erős hangja és hatása tud lenni a mindenkori városvezetésre!” – summázott Ember Attila.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 27., szerda

Hat dologra kellene odafigyelni, hogy megelőzzük a rákot

Egészséges életmóddal és a módosítható kockázati tényezőknek való kitettség csökkentésével megelőzhető a rákos megbetegedések mintegy 40 százaléka – hívták fel a figyelmet az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei.

Hat dologra kellene odafigyelni, hogy megelőzzük a rákot
Hirdetés
2026. május 27., szerda

Szakszervezeti aggodalmak bértörvény és a készülő egészségügyi reformtörvények miatt

A készülő egységes bértörvény nem megfelelő az egészségügyben dolgozók számára, a kórházakban tervezett ágyszámcsökkentéssel pedig munkahelyek kerülnek veszélybe, állítja a Sanitas szakszervezet. Az érdekvédelem tiltakozásba kezd.

Szakszervezeti aggodalmak bértörvény és a készülő egészségügyi reformtörvények miatt
2026. május 26., kedd

Medve miatt riasztottak három Hargita megyei településen is

Medve jelenléte miatt kaptak Ro-Alert riasztást kedden az esti órákban Székelykeresztúr, Csíkcsicsó és Parajd lakói.

Medve miatt riasztottak három Hargita megyei településen is
2026. május 26., kedd

Százhúszan voltak a vonaton, amikor kigyúlt a mozdony

Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.

Százhúszan voltak a vonaton, amikor kigyúlt a mozdony
Hirdetés
2026. május 26., kedd

Előléptetés fizetéscsökkentéssel? Az új bértörvény tervezetének abszurditására hívják fel a figyelmet

Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.

Előléptetés fizetéscsökkentéssel? Az új bértörvény tervezetének abszurditására hívják fel a figyelmet
2026. május 26., kedd

Rég láttunk ilyet: olcsóbb a gázolaj, mint a benzin az egyik kúthálózatnál

A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.

Rég láttunk ilyet: olcsóbb a gázolaj, mint a benzin az egyik kúthálózatnál
2026. május 26., kedd

Magyar alkotókat is díjaztak az UNITER-gálán

A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.

Magyar alkotókat is díjaztak az UNITER-gálán
Hirdetés
2026. május 26., kedd

Kelemen Hunor szerint ki fog derülni, ki áll a lemondott RMDSZ-es miniszter körüli botrány hátterében

Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.

Kelemen Hunor szerint ki fog derülni, ki áll a lemondott RMDSZ-es miniszter körüli botrány hátterében
2026. május 26., kedd

Elhunyt Varró Éva pszichológus, pszichoterapeuta, Csíkszereda Pro Urbe-díjasa

Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.

Elhunyt Varró Éva pszichológus, pszichoterapeuta, Csíkszereda Pro Urbe-díjasa
2026. május 26., kedd

Az RMDSZ csak akkor támogatja a jövendőbeli miniszterelnököt, ha megismeri az elképzeléseit

Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.

Az RMDSZ csak akkor támogatja a jövendőbeli miniszterelnököt, ha megismeri az elképzeléseit
Hirdetés