
Fotó: Csíki közlekedési infó/Facebook
Motoros ütközött egy járműnek Újtusnádon pénteken, a férfi lábsérülést szenvedett –tájékoztatott érdeklődésünkre Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezetője.
2023. május 05., 13:472023. május 05., 13:47
2023. május 06., 09:202023. május 06., 09:20
Előzés közben történt a motoros baleset Újtusnádon: a motorkerékpárt vezető férfi egy személyautót előzött, miközben a jármű vezetője balra térült, így történt az ütközés – tudtuk meg a mentőszolgálattól.
A baleset következtében a motoros az útpadkának csapódott, az esés következtében a bal bokája sérült könnyebben.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a baleset 12 óra 30 perc körül történt. A vizsgálatok alapján egy 67 éves, szlovák férfi, miközben Brassó felől Csíkszereda irányába közlekedett motorkerékpárjával, Újtusnádon előzni próbálta egy 65 éves, Neamț megyei férfi autóját, amikor elvesztette uralmát a kétkerekű jármű fölött, majd a gépkocsinak csapódott. Az úttestről lesodródó motorkerékpár egy forgalmi táblának is nekicsúszott. A szlovák férfit sérülései miatt kórházba szállították. Sem ő, sem a Neamț megyei sofőr nem volt alkohol befolyása alatt.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!