
Fotó: Fabton
Nagy megtiszteltetés érte a csíkszeredai Fabton csapatát: idén első ízben kaptak meghívást a First Lego League ázsiai fordulójára, Hongkongba. Egy ilyen utazás azonban jelentős költségekkel jár, amelynek összegyűjtésében most Ön is segíthet!
2024. május 06., 10:002024. május 06., 10:00
„A Fabtonnál 6 és 16 év közötti fiatalok alkotnak egy olyan közösséget, ahol együtt fedezik fel játékos és szórakoztató módon a technológia különféle lehetőségeit” – osztotta meg portálunkkal Simon Norbert, a Hargita megyei csapat vezetője.
víziójuk pedig egy olyan oktatási központhálózatnak lenni, ahol a diákok ezreit készítik fel a jövő kihívásaira, akik örömmel fedezik fel az új technológiák világát.
– mondta el Simon Norbert a csíkszeredai Fabton alapvető célját.
Fotó: Fabton
Fotó: Fabton
Fotó: Fabton
Idén 2024. augusztus 2–4. között kerül sor a First Lego League ázsiai fordulójára, amelyre a Fabton diákjai is meghívást kaptak.
– mondta Simon Norbert. A nyolcfős csapat kiutazására, szállására, étkezésére és az egyéb költségek fedezésére nagyjából 20.000 euróra van szükség, amelyhez most felajánlásokat várnak. Természetesen nem ingyen.
– áll a Fabton ajánlatában. Magánemberek felajánlásait természetesen szintén várják, akár már 5–10 lej is nagy segítség lenne, amivel közelebb kerülnek a gyerekek az álom megvalósításához.
Fotó: Fabton
Fotó: Fabton
Fotó: Fabton
De hogyan lehetünk támogatók?
Mi sem egyszerűbb: magánszemélyként csak be kell olvasni a lenti képen látható QR-kódot, vagy rákattintani erre a linkre, majd a kártyaadatok megadása után csak megadni a támogatásra szánt összeget. Cégként támogatná a csíkszéki diákokat? Nincs más dolga, mint az info@fabton.org e-mail-címre egy levelet küldeni, a Fabton csapata pedig hamarosan kapcsolatba lép vállalkozásával. Amennyiben nincs anyagi lehetősége a támogatásra, de mégis segíteni szeretne, akkor csak ossza meg ezt a cikket ismerősei között vagy a közösségi médiában. További részletek Facebook-oldalukon.
A Fabton csapata a gyermekek nevében is köszöni úgy az anyagi, mint a morális támogatást, ugyanakkor bíznak benne, hogy segítségükkel eljutnak idén nyáron Hongkongba.
(X – fizetett hirdetés)
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
Az alapbérek differenciálása a kórház besorolásának megfelelően, a jövedelem védelme és a finanszírozás garantálása – a szakszervezetek közös javaslatot dolgoztak ki a bértörvénytervezet módosítására. Elkezdődhetnek az alkalmazások is a kórházakban.