
Fotó: Pinti Attila
Szeptember elsejétől a hónap végéig a Tengerpart mindenkinek program keretében egy éjszakára személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a tengerparti hotelek egy része – emlékeztetett vasárnap a Romániai Turisztikai Munkaadók Szövetségének (FPTR).
2024. szeptember 01., 19:282024. szeptember 01., 19:28
Közleményük szerint a programra minden évben jelentkeznek két-, három- és négycsillagos szállodák a román tengerpart összes üdülőhelyéről, és
A programra feliratkozott szállodák többsége szeptember közepéig tart nyitva. Ezekben a hotelekben a turisták egy éjszakára már 38 lejes személyenkénti áron találnak étkezés nélküli kétcsillagos szállást Eforie Nordon – írja az Agerpres hírügynökség. Mamaia háromcsillagos szállodáiban 77 lej, a tengerpart déli üdülőhelyeinek háromcsillagos hoteljeiben pedig 60 lej a kezdőár.
A FPTR azt tanácsolja a turistáknak, hogy foglaljanak időben szállást, mivel a helyek száma korlátozott. Foglalni közvetlenül a szállodában vagy utazási irodákon keresztül lehet. A korábbi évekhez hasonlóan fizetni üdülési kártyával is lehet.
Pénzügyi szempontból tehát ez a helyzet, de mi van az időjárással? A hétvégi rendkívüli viharról alább olvashat.

Rövid idő alatt több hozzászólás is megjelent a román tengerparti ítéletidőről szóló hírképünk alatt, olvasóink arról írtak, milyennek látták a vihart, hogyan sikerült hazajutniuk, és természetesen egymás felől érdeklődtek.

Nem kerülte el a beharangozott viharos időjárás a Fekete-tenger romániai partszakaszát, számos helyre riasztották a Konstanca megyei tűzoltókat menteni, valamint az ítéletidő utáni károk elhárítására. Székelyföldiek is posztoltak a tengeri körülményekről.
Gyorsabb, precízebb diagnosztizálásra ad módot a korszerűen felszerelt patológiai laboratórium, amelyet 9,1 millió lejes európai uniós támogatásból bővített ki modern orvosi eszközökkel a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
A vizes hó súlya miatt leszakadt ágak és kidőlt fák többnyire az áramellátásban okoztak üzemzavarokat Hargita megyében, de rövid ideig a közlekedést is akadályozta egy útra dőlt fa.
Románia már nem pusztán tranzitország a kábítószer-kereskedelemben, hanem egyre inkább célországgá és fogyasztói piaccá vált – derül ki a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 2025-ös tevékenységi beszámolójából.
Március 16-áig várják a jelöléseket lakosságtól a város 2026-os Pro Urbe díjára Kézdivásárhelyen.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
szóljon hozzá!