
Fotó: Gergely Imre
Újabb mobilitási terv előkészítésén dolgozik a gyergyószentmiklósi városháza, azzal a céllal, hogy ez alapján fejlesszék a közúthálózatot, a gyalogos- és kerékpáros közlekedés útvonalait. Első lépésként a lakosság tapasztalatait, igényeit mérik fel.
2024. december 12., 16:232024. december 12., 16:23
Gyergyószentmiklós önkormányzatának honlapján, illetve közösségi oldalán a napokban jelent meg egy kérdőív, amelyben a város lakói, illetve a környéken élők válaszait kérik a közlekedés jelenlegi állapotával kapcsolatos meglátásaikról.
A válaszadó meghatározhatja, hogy az adott közlekedést érintő probléma közül melyeket tartja komolyabbnak, vagy kevésbé fontosnak.
A kérdőívekre beérkezett válaszok ahhoz járulnak majd hozzá., hogy a város aktualizált mobilitási terve minél inkább a lakosság igényeit tükrözve készülhessen el, és hogy a későbbi fejlesztések ez alapján indulhassanak el.
– tudtuk meg a városházán érdeklődve,
Amint a kérdőív felvezetéséből kiderül, a stratégia a közlekedés javítása mellett olyan szempontokat is figyelembe vesz, mint a levegő- és zajszennyezés, az üvegházhatású gázok kibocsátása és az energiafogyasztás csökkentése, vagy a személyszállítás és az árufuvarozás hatékonyságának javítása.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
szóljon hozzá!