
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Galac megyében azonosítottak egy csalót, aki egy apróhirdetési oldalon eladásra kínált kvadért és némi készpénzért cserébe úgynevezett moduláris házat ígért egy csíkszeredai férfinak.
2020. május 05., 11:302020. május 05., 11:30
2020. május 05., 11:312020. május 05., 11:31
Átfogó nyomozás után, Hargita és Galac megyei rendőrök bevonásával sikerült azonosítani egy 34 éves csalót, aki egy csíkszeredai férfit vert át. A gyanúsítottat hétfőn a csíkszeredai rendőrség fogdájába szállították – számolt be kedden a megyei főkapitányság.
A hatóság tájékoztatása szerint a csíkszeredai rendőrkapitányságot április 29-én értesítette egy helyi lakó arról, hogy egy moduláris házakat gyártó vállalkozás képviselőjeként bemutatkozó férfi átverésének áldozata lett. A vizsgálatok szerint a károsult egy apróhirdetési oldalon 17 ezer lejért eladásra kínált kvadja miatt lépett kapcsolatba vele a csaló, aki a járműért és kétezer euróért cserébe egy moduláris ház felépítését ígérte. Hamarosan négy személy érkezett Csíkszeredába, kijelölték a majdani építmény helyét az eladó udvarán, majd a kvaddal és ezer eurónyi előleggel távoztak, azt ígérve, hogy hamarosan visszatérnek. Az eladó azonban ezt követően nem tudta többé elérni a csalót az addig kapcsolattartásra használt telefonszámon, ezért jelentette az esetet a rendőrségen.
A több napon át tartó adatgyűjtést követően a Hargita megyei rendőrök hétfőn egy Galac megyei faluban azonosították a csalás gyanúsítottját. A hatóságok két házkutatást tartottak, megtalálva a kvadot. A 34 éves férfit Csíkszeredába szállították és őrizetbe vették.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
Az önkéntes tűzoltók körzeti és megyei versenyén is elsők lettek a szentegyházi önkéntes tűzoltók – adta hírül az alakulat és a városvezetés.
3 hozzászólás