
Mindenféle kihívás várja a gördeszkásokat
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata/Facebook
Hamarosan megnyílik Kovászna megye legkorszerűbb skateparkja Sepsiszentgyörgyön, ahol az extrém sportok kedvelői megtalálhatják a nekik való kihívásokat.
2023. augusztus 10., 14:192023. augusztus 10., 14:19
A létesítmény, amelynek megépítéséről már 2020-ban döntött a városi tanács, a Szabó Kati Sportcsarnok szomszédságában épült meg több mint háromezer négyzetméteren, és a gördeszkázó, görkorcsolyázó, rollerező fiataloknak többféle nehézségű elemet, illetve egy pumpapályát (pumptrack) is tartalmaz.
A napokban folyik a pálya betonelemeinek dekorálása,
Helyi fiatalok dekorálják a létesítményt
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata/Facebook
A skatepark ivókúttal, modern közvilágítással lesz ellátva, pihenőhelyeket is kialakítanak benne. Már csak a közművekre, villanyhálózatra való csatlakoztatás van hátra – tájékoztatott Tóth-Birtan Csaba alpolgármester –, így
amelynek a kivitelezésére 5,6 millió lejt szánt az önkormányzat.
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata/Facebook
Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.
Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.
A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.
Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.
Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.
Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.
Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.
szóljon hozzá!