
Fotó: Csíki Kamarazenekar Egyesület/Facebook
A budapesti Mocsári Károly zongoraművész és a Csíki Kamarazenekar lép színpadra november 19-én, kedden Csíkszeredában.
2024. november 14., 13:132024. november 14., 13:13
Mocsári Károly, budapesti zongoraművész és a Csíki Kamarazenekar ad koncertet november 19-én, kedden este hét órától a Csíki Moziban. A műsorban kiemelt szerepet kap a zongora, az együttes előadásában felcsendülnek Mozart, Bach és Dohányi Ernő művei is.
A teljes árú jegy 30 lejbe, a kedvezményes jegy pedig 20 lejbe kerül, melyeket a www.bileta.ro honlapon és a mozi jegypénztárában lehet megvásárolni.
Mocsári Károly nemzetközi karrierje 1984-ben kezdődött, azóta az öt kontinens több mint 30 országának jelentős koncerttermeiben szerepelt. Játékát számos hazai és külföldi TV- és rádiófelvétel őrzi, Liszt Ferenc és Bartók Béla lemezfelvételeivel kivívta a nemzetközi szaksajtó elismerését. Koncertjei mellett 1990 és 1996 között tanított az Européen Conservatoire de Musique de Paris-ban. A Francia Liszt Társaság művészeti szaktanácsadója.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
szóljon hozzá!