
A farzsebből az egyik legkönnyebb kilopni az értékeket. Vigyázzunk! Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A Maros megyei rendőrség 24 órára őrizetbe vette azt a 49 éves férfit, aki hétfőn este körül ellopta egy idős férfi mobiltelefonját a marosvásárhelyi Kövesdomb lakónegyedben. Lopás bűntette miatt folyik ellene a nyomozás.
2024. április 09., 19:312024. április 09., 19:31
2024. április 09., 19:522024. április 09., 19:52
Hétfőn este hét óra körül a Maros megyei rendőrséget a 112-es hívószámon értesítették egy mobiltelefon ellopásáról, amely egy 81 éves férfié volt. Marosvásárhelyen az 1848-as sugárúton tartózkodott az idős férfi, amikor egy másik férfi az „ölelés módszerével” ellopta a telefont az áldozattól – áll a Maros megyei a rendőrség sajtóosztályának közleményében.
A helyszíni ellenőrzéseket követően a rendőrök nem sokkal később a Hidegvölgy utcában találták meg a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított személyt. A bizonyítékok alapján elrendelték a 49 éves férfi őrizetbe vételét, majd a mobiltelefont visszajuttatták a károsultnak.
A rendőrök felhívják a lakók figyelmét a zsebtolvajok módszereire: a tolvajok legtöbbször kihasználják a kiszemelt áldozat figyelmetlenségét vagy zavarodottságát,
A rendőrség ezért azt ajánlja, hogy amennyiben egy ismeretlen így közelít, kerüljék el a fizikai közelséget vele.
Ellenőrizzék zsebeiket és táskáikat, miután kapcsolatba kerültek az ismeretlen személlyel, és azonnal jelentsék a rendőrségnek, ha a tulajdonai eltűntek. Továbbá kerüljék a zsúfolt helyeket, és ne tartsák egy helyen a pénztárcát, mobiltelefont, pénzt, kocsikulcsot vagy más értéktárgyat. A hátsó zsebek vagy a nyitott táskák csábítók a tolvajok számára!
Kerüljék az idegenekkel való beszélgetést, ugyanis a tolvajok sokszor csoportosan „tevékenykedhetnek”, és míg az egyikük eltereli a figyelmet, a másik ellopja az értéktárgyakat –olvasható a rendőrségi felhívásban.
Magyar Péter Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kérte fel a megalakuló Tisza-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálint politikai elemzőt bízta meg.
A hegyekben és Erdély délkeleti részén vegyes halmazállapotú csapadékra, 1400 méter felett havazásra, ugyanakkor megerősödő szélre, hidegre és talajmenti fagyra figyelmeztető előrejelzést adott ki péntek reggelig az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A román kormány megvásárolta a moldovai Giurgiulești kikötőjét. A romániai tengeri kikötőket üzemeltető állami vállalat (APM) 62 millió dollárt fizetett ki a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjéért.
Hat személy kapott elismerést értékteremtő és példamutató közösségépítő munkájáért kedden este Székelyudvarhelyen a Legprímább Polgárok díjátadóján. A felszólalók szerint a város ereje a hasonló kiváló emberekben rejlik.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
szóljon hozzá!