
A farzsebből az egyik legkönnyebb kilopni az értékeket. Vigyázzunk! Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A Maros megyei rendőrség 24 órára őrizetbe vette azt a 49 éves férfit, aki hétfőn este körül ellopta egy idős férfi mobiltelefonját a marosvásárhelyi Kövesdomb lakónegyedben. Lopás bűntette miatt folyik ellene a nyomozás.
2024. április 09., 19:312024. április 09., 19:31
2024. április 09., 19:522024. április 09., 19:52
Hétfőn este hét óra körül a Maros megyei rendőrséget a 112-es hívószámon értesítették egy mobiltelefon ellopásáról, amely egy 81 éves férfié volt. Marosvásárhelyen az 1848-as sugárúton tartózkodott az idős férfi, amikor egy másik férfi az „ölelés módszerével” ellopta a telefont az áldozattól – áll a Maros megyei a rendőrség sajtóosztályának közleményében.
A helyszíni ellenőrzéseket követően a rendőrök nem sokkal később a Hidegvölgy utcában találták meg a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított személyt. A bizonyítékok alapján elrendelték a 49 éves férfi őrizetbe vételét, majd a mobiltelefont visszajuttatták a károsultnak.
A rendőrök felhívják a lakók figyelmét a zsebtolvajok módszereire: a tolvajok legtöbbször kihasználják a kiszemelt áldozat figyelmetlenségét vagy zavarodottságát,
A rendőrség ezért azt ajánlja, hogy amennyiben egy ismeretlen így közelít, kerüljék el a fizikai közelséget vele.
Ellenőrizzék zsebeiket és táskáikat, miután kapcsolatba kerültek az ismeretlen személlyel, és azonnal jelentsék a rendőrségnek, ha a tulajdonai eltűntek. Továbbá kerüljék a zsúfolt helyeket, és ne tartsák egy helyen a pénztárcát, mobiltelefont, pénzt, kocsikulcsot vagy más értéktárgyat. A hátsó zsebek vagy a nyitott táskák csábítók a tolvajok számára!
Kerüljék az idegenekkel való beszélgetést, ugyanis a tolvajok sokszor csoportosan „tevékenykedhetnek”, és míg az egyikük eltereli a figyelmet, a másik ellopja az értéktárgyakat –olvasható a rendőrségi felhívásban.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
szóljon hozzá!