
Az RMDSZ szenátusi frakciójának egyetlen női tagja lesz a Háromszéket képviselő Kondor Ágota
Fotó: Tuchiluș Alex
Október végén választották meg a megyei tanács első női alelnökét, aki alig két hónappal később le is mondott újdonsült tisztségéről. Kondor Ágota az RMDSZ háromszéki szenátoraként folytatja a munkát.
2025. január 08., 12:482025. január 08., 12:48
2025. január 08., 14:002025. január 08., 14:00
A korábbi pedagógust, mentálhigiénés szakembert október 28-án választották meg a megyei önkormányzat alelnökévé. Egy hónappal később, a parlamenti választásokon az RMDSZ megszerezte a második szenátori helyet is Kovászna megyében, így
Az összeférhetetlenség okán az alelnök ezért lemondott a tisztségéről, ezt Kovászna Megye Tanácsának képviselői is jóváhagyták az idei évben először összehívott, szerdai ülésen.
Tamás Sándor megyeitanács-elnök tájékoztatta továbbá a testületet: Kondor Ágota helyét más megyei tanácsos fogja átvenni, az új alelnököt pedig jövő csütörtökön, január 16-án választják majd meg.
Gáj Nándor megyei tanácsos lesz a megyei önkormányzat alelnöke – tudtuk meg Tamás Sándor tanácselnöktől a Hankó Balázs miniszterrel folytatott találkozón. Gáj Nándor végzettsége szerint szociális munkás és mentálhigiénés szakember, 2012 óta a megyei önkormányzat képviselője, 2013-tól igazgatója a Kovászna Megyei Tanács alárendeltségében működő Művészeti és Népiskolának.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
1 hozzászólás