
Fotó: Kiss Zsombor
Teljes lett Kovászna Megye Tanácsa a hétfői ülésén, miután három új tanácstag is letette az esküt, illetve Henning László és Kondor Ágota személyében megválasztották a megyei önkormányzat alelnökeit is az új mandátumra: egyikük újrázik, másikuk új.
2024. október 28., 16:402024. október 28., 16:40
2024. október 29., 08:272024. október 29., 08:27
Az újonnan megalakult Kovászna megyei tanács második rendkívüli ülésének napirendjén három új tanácstag eskütétele szerepelt: Nagy Antónia és Tókos Szilárd személyében két RMDSZ-es, Radu Bularca személyében egy PNL-s tanácsos mandátumát utólag igazolta a bíróság, egyikük ugyanis az elnökké választott Tamás Sándor helyét tölti be a listán, a másik RMDSZ-es a többség beiktatásakor igazoltan hiányzott.

Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
A PNL-s tanácsos megbízását annak okán érvényesítette utólag a bíróság, hogy egyik tanácsosjelölt lemondott mandátumáról.
Ilyenformán a jogi, közigazgatási, terület- és településrendezési bizottság élére Cseh Csaba került, titkárként Gábor Balázst nevesítették, a művelődési, egyházi, egészségügyi, szociális és külkapcsolati bizottság élére Jakab István és Szász István Endre került ugyancsak e két funkcióba, az oktatási, ifjúsági, civil szervezetek és sportbizottság élére Kiss Imre és Mike Gabriella, míg a gazdasági, pénzügyi beruházási és vidékfejlesztési bizottságot Kolcza József és Ambrus József vezeti.
A mandátum egész idejére egy öt tagú szavatszámláló bizottságnak jut majd fontos szerep minden alkalommal, mikor szavazással kell dönteniük valamiről a tanácsosoknak, ennek az összetétele is most lett nyilvánvaló.
Fotó: Kiss Zsombor
Rögtön „kenyérbe is lépett” az új bizottság, mivel számolniuk kellett a két alelnöknek javasolt tanácstagra jutó voksokat:
1992 óta ő az első női alelnöke a megyei tanácsnak.
Fotó: Kiss Zsombor
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
1 hozzászólás