
Fotó: Médiatér
A Médiatérnél a címben látható kérdésre kerestük a választ az elmúlt egy hónapban. Naponta érkeztek levelek a megadott címre olvasóinktól, hallgatóinktól, akik fontosnak tartották megfogalmazni gondolataikat a témában.
2023. március 07., 11:092023. március 07., 11:09
2023. március 07., 12:222023. március 07., 12:22
Erdély minden szegletéből küldtek válaszokat: volt, aki csak néhány szóban, mások többoldalas esszében fogalmazták meg azt, hogy szerintük mire van szüksége az erdélyi magyarságnak. Ígéretünkhöz híven pedig ma sorsoltunk is. Következzen a szerencsés nyertesek névsora:
1. Lőrincz Annamária
2. Székely Tünde
3. Vajda Dalma
4. Tolokán Király Katalin
5. Pádár Tibor
6. Lakatos Ágnes
7. Páll Ibolya
8. Sándor Zsolt István
9. Szilveszter Andrea
10. Kolumbán Mária
Fotó: Médiatér
A nyerteseknek gratulálunk! Nyereményeiket, az egyenként 200 lejes könyvvásárlási utalványt e-mail-ben juttatjuk el nekik.
Köszönjük mindenkinek, aki megosztotta velünk a véleményét! A beérkezett pályamunkákat hamarosan feldolgozzuk, és egy átfogó cikket jelentetünk meg a tartalmukból. Mikor máskor, mint március 15-én.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
szóljon hozzá!