
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
Összesen 7811 nulla kibocsátású járművet helyeztek forgalomba Romániában az idei első félévben – írja az Agerpres hírügynökség a belügyminisztérium vasárnapi tájékoztatására hivatkozva.
2023. szeptember 03., 14:202023. szeptember 03., 14:20
2023. szeptember 03., 14:362023. szeptember 03., 14:36
A közlemény szerint ebben az időszakban 4884 gépkocsinak bocsátottak ki zöld rendszámot, így
A forgalomba helyezett környezetkímélő járművek száma stagnált az első félévben az előző hat hónaphoz képest, amikor 7873 nulla kibocsátású járművet regisztráltak.
– számolt be a minisztérium. A tárca emlékeztetett, hogy
azzal a céllal, hogy biztosítsák a környezetkímélő járművek láthatóságát a közúti forgalomban, illetve ösztönözzék az ilyen típusú gépkocsik piaci bevezetését.
A minisztérium közölte azt is, hogy a már forgalomba íratott autók tulajdonosai is kérhetnek zöld rendszámot ezen az online platformon.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
szóljon hozzá!