
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egy Bihar megyei férfi eltulajdonított egy mobiltelefont Tusnádfürdőn pénteken, majd túl is adott rajta. A rendőrök végül Csíkszeredában azonosították a gyanúsítottat.
2022. július 04., 18:592022. július 04., 18:59
A rendőröket a károsult, egy 45 éves csíkkozmási nő értesítette arról, hogy Tusnádfürdőn, egy kereskedelmi társaságnál, ahol dolgozik, ellopták a telefonját. A hatóságiak Csíkszeredában azonosították az 51 éves Bihar megyei gyanúsítottat, aki akkorra már eladta az eltulajdonított telefont, de végül a készülék értékét kifizette a károsultnak. Ettől függetlenül az ügyben lopás miatt eljárás indult – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
Hétfőtől csütörtökig újabb rendkívüli ülésszakot tart a parlament.
szóljon hozzá!