
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az idei tavasz legfagyosabb reggelén mínusz tíz Celsius-fok alatti hőmérsékleteket mértek Hargita megyében.
2021. április 08., 11:502021. április 08., 11:50
A dél-erdélyi regionális meteorológiai központ szerint csütörtökön hajnalban Gyergyóalfaluban mínusz 11,5, Csíkszeredában mínusz 10,2 Celsius-fokot mutattak a hőmérők – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Az időszakhoz képest rendkívül hideg volt Maroshévízen, ahol mínusz 9,7 fokot mértek, Székelyudvarhelyen mínusz 5,4 fok volt, a Bucsin-tetőn pedig mínusz 9,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérő higanyszála.
A meteorológusok előrejelzése szerint a következő napokban napközben melegebb lesz, de az éjszakák továbbra is fagyosak maradnak.
Az áprilisi abszolút hidegrekordot 1978-ban mérték Hargita megyében, amikor a csíkszeredai meteorológiai állomás hőmérője mínusz 14,4 Celsius-fokot mutatott.
A hét eleji felmelegedés után csütörtöktől jelentős lehűlésre lehet számítani több régióban - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (AMN) november 24.-december 7. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Új korszak kezdetét harangozta be az RMDSZ sepsiszentgyörgyi városi szervezetének pénteken megválasztott új vezetősége, Miklós Zoltán elnökletével. A lemondott Antal Árpád örökébe lépő csapat célja, hogy közelebb vonják a közösséget a közélethez.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
A katonai nyugdíjakat szabályozó jogi keret tervezett módosítása ellen is tüntetnek hétfőtől a börtönalkalmazottakat tömörítő szakszervezetek.
Bekísérték hétfőn a legfőbb ügyészségre Horațiu Potrát. A zsoldosvezért abban az ügyben hallgatják ki, amelyben adócsalás és pénzmosás gyanúja miatt vizsgálódnak ellene.
Balesetet okozott egy ittasan és jogosítvány nélkül vezető nagyszebeni férfi, miközben menekülni próbált a rendőrök elől.
Oroszország hétfő hajnalban ismét dróntámadást hajtott végre a román határhoz közeli ukrán kikötőknél, ezért a román légierő kétszer is két katonai gépet küldött a térségbe a légtér megfigyelésére – közölte a védelmi minisztérium.
Az út menti árokba hajtott egy ukrán állampolgárokat szállító autóbusz vasárnap este Brăilán.
Még jócskán több ugyan a fejőstehén a Hargita megyei legelőkön, mint a húsmarha, de utóbbi térhódításba kezdett az elmúlt években. A jelenségre a magyarázat a tartási körülményekben keresendő.
Egy újabb meghatározó sorozat ér véget idén, a Stranger Things-élményt azonban a hosszú kihagyás után a lehető leghosszabbra húzzák a készítők. Kedvcsinálónkban a sorozat impaktját és jelentőségét járjuk körbe az ötödik évad első epizódjai előtt.
szóljon hozzá!