
Fotó: Borbély Fanni
Igazán fagyos hajnalra ébredt Székelyföld a havazás után, több helyen mínusz 10, de volt, ahol mínusz 15 fok alá zuhant a hőmérséklet.
2024. november 22., 08:342024. november 22., 08:34
2024. november 22., 11:372024. november 22., 11:37
Ezúttal nem Csíkszeredában volt a leghidegebb, noha a hargitai megyeközpontban is mínusz tíz alatti fagyot mért az Országos Meteorológiai Szolgálat állomása, –10,9 Celsius-fokot.
A kemény fagy Háromszékre húzódott,
de hideg volt Kézdivásárhelyen (–10,5) és Sepsiszentgyörgyön (–9,2) is.
Udvarhelyszéken valamivel enyhébb volt a hajnal, mínusz 6,3 fokig esett vissza a hőmérséklet, Gyergyóalfaluban –5,8-ra, Marosvásárhelyen pedig –4,3 fok volt péntekre virradóan a legalacsonyabb érték. A csütörtöki hó tehát velünk maradt.
Országszerte hamar megenyhült a reggeli fagy, Bodzafordulón reggel 9 órakor már csak mínusz egy fokot mértek, Sepsiszentgyörgyön (2 fok), Székelyudvarhelyen (2 fok) és Marosvásárhelyen (1 fok) pedig már plusz értékeket.
Legalacsonyabb hőmérsékleti értékek péntekre virradóan
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Csíkszeredában tartott ki jobban a fagy, a hargitai megyeszékhelyen reggel kilenc órakor még mínusz 6 Celsius-fok volt, délelőtt 11-re viszont ott is nullára kerekedett a hőmérséklet, és Székelyföld nagy része általánosan pluszba fordult (2–3 Celsius fok). Gyergyó és Maroshévíz térsége maradt valamelyest még fagypont alatt mínusz 2 fokkal.
Enyhülés péntek reggel 9 órára
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
szóljon hozzá!