
Virágba borulva. Egyelőre nem lehet panaszunk a természetre
Fotó: Haáz Vince
Hosszú hetek óta olyan az időjárás, mintha egy fél, de néha egy teljes évszakkal előrébb járnánk. Ez alól a következő hét sem képez kivételt, sőt: inkább a teljes évszakos ugrást vetíti előre.
2024. április 07., 19:342024. április 07., 19:34
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint az április 8–15. közötti héten jóval melegebb lesz Románia teljes területén, mint ami erre az időszakra jellemző a sokéves mérések alapján. A nyárérzetet pedig tovább fokozza a csapadékhiány, ugyanis kevesebb esővel kell számolni, mint ami ilyenkor lenni szokott, főként az ország északi részén.
Napokra bontva ez azt jelenti, hogy szerdáig fokozatosan melegedik az idő, Erdélyben hétfőn a 0–10 Celsius fokig süllyedő minimumok után napközben 20–25 fok lehet, kedden már 22–26 fok (hajnalban már mindenütt 0 fok felett),
Csütörtöktől aztán némileg mérséklődik a felmelegedés, de még mindig melegebb lesz, mint amilyen erre az időszakra jellemző a korábbi évek mérései alapján.
Akárcsak a jövő hetet követő, április 15–22. közötti héten, de ekkor már az ország legtöbb részén több csapadékra kell számítani a korábbi átlagokhoz mérten, különösen a hegyvidéki területeken – áll az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!