
Városnéző körúton a „püspök”
Fotó: Kolozsi-Borsos Gábor
Nem kellett megvárni az esti ünnepséget, már napközben is találkozhattak Miklós püspökkel a járókelők Gyergyószentmiklóson. A süveges ugyanis rótta a várost, jó szóval ajándékozva meg azokat, akik vették a bátorságot és megszólították. A Székelyhon szerkesztőségébe melegedni és beszélgetésre invitáltuk. Személyével, szerepével kapcsolatban tudtunk meg többet róla.
2018. december 05., 20:222018. december 05., 20:22
A pusztavámi Kubinyi Balázs a négy évvel ezelőtti Szent Miklós-napi főzőversenyen tűnt fel először Gyergyószentmiklóson. Csapatát népszerűsítve mikulásjelmezben járt-kelt a forgatagban, gyerekekhez, felnőttekhez egyaránt voltak kedves szavai, és édesség is került elő puttonyából.
„Nem számítottam arra, hogy a megjelenésem ilyen nagy hatással lesz az emberekre. A gyerekektől a középkorúakon át az idősekig mindenki örvendett nekem.
Úgy éreztem, nem vagyok méltó arra, ahogy az emberek fogadták személyemet, és bevallom, nagyon jól esett, hogy másoknak örömet szereztem” – osztotta meg a Székelyhonnal első gyergyószentmiklósi Mikulásjáró-élményét Kubinyi Balázs. Nem hagyta ki a további Szent Miklós-napokat, és szerepét is folytatta. Eleget téve a gyergyószentmiklósi városvezetés felkérésének, és követve a szentmiklósi lelkület erősítésére fektetett hangsúlyt, a mikulásruha helyett tavaly már püspöki jelmezt öltött magára, és a szabadtéri színpadon köszöntötte a városnapok közönségét.
„Teljes mellszélességgel fel tudom vállalni ezt a szerepet, mert belőlem fakad. Valójában az én világom lelkülete is hasonló a Szent Miklóséhoz. Szeretek adakozni, és igyekszem mindig többet adni, mint amennyit elvárnak tőlem” – mondta, hangsúlyozva, számára a szeretet mindenek előtt való. Minden jól működő közösségnek ez az alapja – tette hozzá. Úgy fogalmazott, hogy „mi, emberek együtt kell éljünk, és ha ezt nem szeretetben tesszük, akkor a világunk összedől. Szent Miklós is erre építette tevékenységét már kora ifjúságától fogva. Jótékonykodásáról szóló legendák sokasága övezi világát, és mint tudjuk, a legendák nem születnek meg, ha nincs valóságalapjuk...”
Szerda délelőtti városnéző körútjára egy személy kísérte el a süvegest, délután viszont százak gyűltek ki Gyergyószentmiklós főterére, hogy fogadják, lássák a püspököt, aki biztató szavakkal köszöntötte a tömeget. Mesélve a világ négy égtáján tapasztaltakról, a szeretet erejét, az összetartozás élményét emelte ki a kis történetekből.
„Azt figyeltem meg, hogy ahol együtt lehetnek azok, akik szeretik egymást, ott a mosolynak is helye van. Azt tanultam az utazások során, hogy az összetartozás ajándékánál nagyobbat én sem tudok hozni, adni, átadni” – összegzett köszöntése végén.
A szép gondolatokon kívül tűzijátékkal is megajándékozta idén a szentmiklósiakat a jóságos alak. A Székelyhonon keresztül üzeni, hogy a napokban még Gyergyószentmiklóson marad. Aki szeretne találkozni vele, keresse szombaton a főzőversenyen vagy vasárnap a jégkarneválon.
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
szóljon hozzá!