
Városnéző körúton a „püspök”
Fotó: Kolozsi-Borsos Gábor
Nem kellett megvárni az esti ünnepséget, már napközben is találkozhattak Miklós püspökkel a járókelők Gyergyószentmiklóson. A süveges ugyanis rótta a várost, jó szóval ajándékozva meg azokat, akik vették a bátorságot és megszólították. A Székelyhon szerkesztőségébe melegedni és beszélgetésre invitáltuk. Személyével, szerepével kapcsolatban tudtunk meg többet róla.
2018. december 05., 20:222018. december 05., 20:22
A pusztavámi Kubinyi Balázs a négy évvel ezelőtti Szent Miklós-napi főzőversenyen tűnt fel először Gyergyószentmiklóson. Csapatát népszerűsítve mikulásjelmezben járt-kelt a forgatagban, gyerekekhez, felnőttekhez egyaránt voltak kedves szavai, és édesség is került elő puttonyából.
„Nem számítottam arra, hogy a megjelenésem ilyen nagy hatással lesz az emberekre. A gyerekektől a középkorúakon át az idősekig mindenki örvendett nekem.
Úgy éreztem, nem vagyok méltó arra, ahogy az emberek fogadták személyemet, és bevallom, nagyon jól esett, hogy másoknak örömet szereztem” – osztotta meg a Székelyhonnal első gyergyószentmiklósi Mikulásjáró-élményét Kubinyi Balázs. Nem hagyta ki a további Szent Miklós-napokat, és szerepét is folytatta. Eleget téve a gyergyószentmiklósi városvezetés felkérésének, és követve a szentmiklósi lelkület erősítésére fektetett hangsúlyt, a mikulásruha helyett tavaly már püspöki jelmezt öltött magára, és a szabadtéri színpadon köszöntötte a városnapok közönségét.
„Teljes mellszélességgel fel tudom vállalni ezt a szerepet, mert belőlem fakad. Valójában az én világom lelkülete is hasonló a Szent Miklóséhoz. Szeretek adakozni, és igyekszem mindig többet adni, mint amennyit elvárnak tőlem” – mondta, hangsúlyozva, számára a szeretet mindenek előtt való. Minden jól működő közösségnek ez az alapja – tette hozzá. Úgy fogalmazott, hogy „mi, emberek együtt kell éljünk, és ha ezt nem szeretetben tesszük, akkor a világunk összedől. Szent Miklós is erre építette tevékenységét már kora ifjúságától fogva. Jótékonykodásáról szóló legendák sokasága övezi világát, és mint tudjuk, a legendák nem születnek meg, ha nincs valóságalapjuk...”
Szerda délelőtti városnéző körútjára egy személy kísérte el a süvegest, délután viszont százak gyűltek ki Gyergyószentmiklós főterére, hogy fogadják, lássák a püspököt, aki biztató szavakkal köszöntötte a tömeget. Mesélve a világ négy égtáján tapasztaltakról, a szeretet erejét, az összetartozás élményét emelte ki a kis történetekből.
„Azt figyeltem meg, hogy ahol együtt lehetnek azok, akik szeretik egymást, ott a mosolynak is helye van. Azt tanultam az utazások során, hogy az összetartozás ajándékánál nagyobbat én sem tudok hozni, adni, átadni” – összegzett köszöntése végén.
A szép gondolatokon kívül tűzijátékkal is megajándékozta idén a szentmiklósiakat a jóságos alak. A Székelyhonon keresztül üzeni, hogy a napokban még Gyergyószentmiklóson marad. Aki szeretne találkozni vele, keresse szombaton a főzőversenyen vagy vasárnap a jégkarneválon.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!