
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Közel ötven vezetői engedélyt vontak be egy hét alatt a közlekedésrendészek Háromszéken – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya. A fokozott ellenőrzések célja a közúti biztonság növelése.
2024. október 15., 15:042024. október 15., 15:04
2024. október 15., 15:052024. október 15., 15:05
Több mint 480 tesztet végeztek a Kovászna megyei közlekedésrendészek alkohol- és pszichoaktív szerek fogyasztásának szűrése érdekében október 7–13. között. Az akció célja a közúti biztonság növelése, valamint a balesetek megelőzése volt, ugyanakkor a rendőrök fokozottan figyeltek az autóvezetők vezetés közbeni telefonhasználatára is. Az egy hétig tartó ellenőrzések során
Az akció nem csupán a büntetések kiosztására összpontosult, sokkal inkább a járművezetők tudatosságának növelésére irányult, hangsúlyozva, hogy a volánnál való figyelem fontos a közlekedés valamennyi résztvevőjének biztonsága érdekében – áll a közleményben.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
szóljon hozzá!