Közösségszervező, PR-szakember, eseményszervező, az utóbbi években pedig arról lett ismert, hogy megalapította és felépítette a Női Vállalkozók Erdélyben Facebook-csoportot, aminek már több mint hatezer tagja van. Környezete katalizátorként is jellemzi, aki mellett megtörténnek dolgok, és nemcsak elméleti síkon maradnak meg. A Nézőpont vendége Czirjék Kati.
2022. június 10., 12:022022. június 10., 12:02
Ahol Czirjék Kati megjelenik, ott valami jó mindig történik: közösséget épít, nevel, irányít, de mindenképpen alkot. A Nézőpontban családról, az erdélyi nők helyzetéről, boldogságról és a pénzről is beszélt.
– fogalmaz.
Olyan családanyák esetében, akik a gyereknevelés mellett sikeres, aktív nők, gyakran felmerül a kérdés: hogyan csinálják? Czirjék Kati szerint már a megközelítés is rossz, mivel
„A gyerek az mindenkié. Tehát ha belegondolunk, a gyerek a következő társadalom.
– fogalmazott a közösségszervező.
A nők kiteljesedéséhez elkerülhetetlen az alkotás öröme – véli Czirjék Kati. Az ő esetében az erdélyi női vállalkozások támogatása és a piaci körforgásba való bekapcsolása jelenti – a család mellett – a mindennapi örömöt.
A Női Vállalkozók Erdélyben Facebook-csoport megalapítójával készült beszélgetés megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
szóljon hozzá!