Közösségszervező, PR-szakember, eseményszervező, az utóbbi években pedig arról lett ismert, hogy megalapította és felépítette a Női Vállalkozók Erdélyben Facebook-csoportot, aminek már több mint hatezer tagja van. Környezete katalizátorként is jellemzi, aki mellett megtörténnek dolgok, és nemcsak elméleti síkon maradnak meg. A Nézőpont vendége Czirjék Kati.
2022. június 10., 12:022022. június 10., 12:02
Ahol Czirjék Kati megjelenik, ott valami jó mindig történik: közösséget épít, nevel, irányít, de mindenképpen alkot. A Nézőpontban családról, az erdélyi nők helyzetéről, boldogságról és a pénzről is beszélt.
– fogalmaz.
Olyan családanyák esetében, akik a gyereknevelés mellett sikeres, aktív nők, gyakran felmerül a kérdés: hogyan csinálják? Czirjék Kati szerint már a megközelítés is rossz, mivel
„A gyerek az mindenkié. Tehát ha belegondolunk, a gyerek a következő társadalom.
– fogalmazott a közösségszervező.
A nők kiteljesedéséhez elkerülhetetlen az alkotás öröme – véli Czirjék Kati. Az ő esetében az erdélyi női vállalkozások támogatása és a piaci körforgásba való bekapcsolása jelenti – a család mellett – a mindennapi örömöt.
A Női Vállalkozók Erdélyben Facebook-csoport megalapítójával készült beszélgetés megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!