
Fotó: Haáz Vince
A kisjövedelmű nyugdíjasok az áprilisi húsvéti ünnepek előtt megkapják az idei egyszeri támogatás első részletét – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu.
2025. március 13., 12:282025. március 13., 12:28
2025. március 13., 15:132025. március 13., 15:13
A miniszterelnök emlékeztetett arra, hogy a 2574 lej alatti jövedelemmel rendelkező mintegy két és félmillió romániai nyugdíjas ebben az évben 800 lejes egyszeri támogatásra jogosult – írja az Agerpres hírügynökség.
Az idei költségvetésben előirányzott támogatást a területi nyugdíjpénztárakon keresztül fizetik ki. Ezt az összeget nem veszik figyelembe az ártámogatott gyógyszerekre, az inkluzivitási minimumjövedelemre és az ingyenes fürdőgyógyászati ellátásra való jogosultság megállapításakor.
A kormányülés elején Marcel Ciolacu ugyanakkor azt is megerősítette, hogy a rokonok közötti pénzajándékozás nem adóköteles. A miniszterelnök szerint
Hozzátette, hogy az adóhatóság azokat a személyeket ellenőrzi, akiknek nincs bevallott jövedelmük, de nagy összegeket utalnak át, amelyeket nem tudnak igazolni. „Akik becsületesek, azoknak nincs miért aggódniuk” – jelentette ki.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.
Történelmi mélypontra gyengült csütörtökön a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1417 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 4,13 banis (0,8 százalékos) emelkedést jelent az előző napi 5,1004 lejhez képest.
Kilőtték azt a fiatal medvét, amelyik az elmúlt hetekben többször is állatokat pusztított Eresztevényben és Maksán. A korábban elkergetett, majd a Bodoki-havasokba elszállított példány visszatért a faluba, és újabb támadása után szerdán este lőtték ki.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az elmúlt évek történései alapján és a szociáldemokraták jelenlegi vezetését ismerve nem tartja kizártnak, hogy az államfő tisztségből való felfüggesztése is megtörténjen.
A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.
szóljon hozzá!