
A gyergyószentmiklósi ökölvívó sportközpont először ad helyet a konferenciának
Fotó: Gergely Imre
Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpontban tartják a sportszülők minikonferenciáját pénteken. A rendezvény sportoló gyerekek szülei, nevelők, pedagógusok, testnevelő tanárok, edzők számára is nagyon hasznos lehet.
2024. szeptember 18., 11:322024. szeptember 18., 11:32
Olimpikonok és más neves sportolók munkáját és felkészülését is segítették azok az előadók, akik most először fognak a gyergyószentmiklósi közönség előtt beszélni – olvasható a házigazda EGÖSK felhívásában.
A szeptember 20-án, pénteken 18 órától kezdődő eseményen Roseti-Karikás Emőke Hogyan legyek jó sportszülő? címmel tart előadást.
Dr. Gyömbér Noémi sportpszichológiai svédasztalhoz várja a közönséget az „értékek mértékkel?” felvetéssel. A minikonferencia harmadik előadója, dr. Kovács Krisztina pedig a Szülők, sportolók, edzők: egymás ellen vagy egymásért? kérdést járja körül.
Az eseményt a sicSPORT szervezi, amelynek célja, hogy minőségi alkalmakat teremtsen a Székelyföldön élő sportszakembereknek a fejlődésre. A rendezvény Facebook-eseményénél további információk találhatók a konferenciával kapcsolatosan, és ugyanitt a jegyvásárlásra is lehetőség van.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!