
Tekerés közben is lehet zenét hallgatni
Fotó: Vibe fesztivál
Állandó zenével, nappali programokkal, kézműves foglalkozásokkal, társasjátékkal, beerpong-bajnoksággal várja az érdeklődőket május 1–2. között Marosvásárhelyen a Vibe street minifesztivál.
2024. április 30., 08:342024. április 30., 08:34
2024. április 30., 08:352024. április 30., 08:35
A fiatalok körében méltóan népszerű Vibe fesztivál egy utcai minifesztivállal jelentkezik május első napjaiban Marosvásárhelyen. A Kultúrpalota szomszédságában lévő George Enescu utcában két napig színes programokkal várják az érdeklődőket.
Május elsején 11órától a Rent-e zenés bicikliparádéjával kezdődik a program, de lesz textilfestő workshop és könyvjelzőkészítés is. Az egész napos zenét Cherry, majd a Solid Rhythm Takeover (Karak, Lowkodi, Tance) szolgáltatja. Az állandó programok között lesz Kubuk társasjátéksarok, beerpong-bajnokság, hennafestés és photobooth is.
Május másodikán a zenei program 13 órától indul Cherryvel. Oncsi akusztikus koncerttel lép a színpadra – ő 2023-ban Merengő című dalával elnyerte a Legszebb Erdélyi Magyar Dal címet. Fellép továbbá a Mel’amour zenekar, illetve a Blessed Dance Studio. Az esti jó hangulatot Brody&Dr.Panda, majd Boda biztosítja. A nappali programok között találunk vászontáska-hímzést, shibori batikolást, virágfejdísz-készítést.
Az eseményen való részvétel ingyenes.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
szóljon hozzá!