
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Tizennyolc új fertőzöttet azonosítottak az elmúlt 24 órában Maros megyében, velük együtt a megyei esetszámok elérték a 23 718-at. Két személy vesztette életét a vírusfertőzéssel összefüggésbe hozható betegség miatt az utóbbi napban.
2021. május 14., 16:322021. május 14., 16:32
A prefektúra pénteki összesítése szerint 236 koronavírussal fertőzött személyt kezelnek a megye kórházaiban. Harminchat személyt tartanak megfigyelés alatt az egészségügyi intézményekben, ők a teszteredményükre várnak.
Otthonában 30 személy gyógyul, karanténban 1065 személy tartózkodik. Az elmúlt 24 órában két újabb, a vírusfertőzéssel összefüggésbe hozható haláleset történt a megyében, az elhunytak száma a járvány kezdete óta 719.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
szóljon hozzá!