
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Négy Hargita megyei helyszínről – Székelyudvarhelyről, Lövétéről, Gyergyóremetéről és a Bucsin-tetőről – érkezett bejelentés medve jelenlétéről a 112-es segélyhívó számon a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség diszpécserszolgálatához múlt héten.
2023. november 28., 10:332023. november 28., 10:33
A csendőröknek mindössze egy esetben kellett közbeavatkozniuk medvejelenlét miatt, ugyanis négy alkalommal érkezésükkor a vadak már nem voltak a megadott helyszíneken. November 23-án, csütörtökön, azonban Lövétéről érkezett bejelentés, miszerint egy udvaron látták a vadat: a csendőrök ugyan kiérkezésükkor nem találták ott, körülbelül 10 perc várakozás után azonban a medve visszatért, a csendőrség pedig biztosította a helyszínt és elűzték az állatot – tájékoztat a csendőrség sajtóosztálya.
Összegzésük szerint év eleje óta 384 hívást regisztráltak Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség diszpécserszolgálatánál lakott területen vagy azok közelében lévő medvék miatt.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
szóljon hozzá!