
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Táblázatba foglalva mutatjuk a fertőzöttségi arányokat településekre bontva, a megyei egészségügyi igazgatóságok adatai alapján. A legutóbbi adatok közzététele óta Hargita megyében egy település fertőzöttségi aránya meghaladta a három ezrelékes határértéket, míg Maros megyében három településsel rövidült a vörös zónás lista. Vasárnapra Kovászna megyében nem frissítették az adatokat.
2021. december 05., 12:562021. december 05., 12:56
2021. december 05., 13:022021. december 05., 13:02
Az aktuális adatok értelmében Hargita megyében egyetlen település vörös zónás besorolású, ugyanis vasárnapra Székelyderzs községben a fertőzöttség meghaladta a három ezrelékes határértéket. Kovászna megyében hétvégén nem frissítették ezeket az adatokat.
Maros megyében a legutóbbi adatokhoz képest három település fertőzöttségi mutatója esett a határérték alá. A legfrissebb, december 4-i adatok alapján Ádámos, Kisikland, valamint Nyárádgálfalva községben három ezrelék alá esett a fertőzöttségi érték.
A megyei egészségügyi igazgatóságok legutóbb közzétett adatai szerint pedig mindhárom megyeszékhelyen két ezrelék alá esett a fertőzöttségi mutató.
Az alábbiakban megtekinthető, hogyan áll a fertőzöttségi arány a székelyföldi városokban. Az összesítésben szerepelnek továbbá a háromezrelékes fertőzöttségi határértéket meghaladó székelyföldi községek is.
| Székelyföld városainak listája | |
| Hargita megye (a legutóbbi, december 5-i adatok alapján) | |
| Balánbánya | 0 |
| Borszék | 0.75 |
| Csíkszereda | 0.62 |
| Gyergyószentmiklós | 0.96 |
| Maroshévíz | 0.90 |
| Székelykeresztúr | 0.83 |
| Székelyudvarhely | 0.74 |
| Szentegyháza | 0.26 |
| Tusnádfürdő | 1.89 |
| Kovászna megye (a legutóbbi, december 3-i adatok alapján) | |
| Barót | 2.22 |
| Bodzaforduló | 1.69 |
| Kovászna | 1.00 |
| Kézdivásárhely | 1.06 |
| Sepsiszentgyörgy | 1.46 |
| Maros megye (a legutóbbi, december 4-i adatok alapján) | |
| Dicsőszentmárton | 2.22 |
| Erdőszentgyörgy | 1.67 |
| Marosludas | 1.45 |
| Marosvásárhely | 1.86 |
| Nagysármás | 1.63 |
| Nyárádszereda | 2.33 |
| Nyárádtő | 0.89 |
| Radnót | 1.23 |
| Segesvár | 1.49 |
| Szováta | 2.87 |
| Szászrégen | 1.10 |
| A 3 ezreléket meghaladó fertőzöttségi rátájú székelyföldi községek listája | |
| Hargita megye (a legutóbbi, december 5-i adatok alapján) | |
| Székelyderzs | 4.85 |
| Kovászna megye (a legutóbbi, december 3-i adatok alapján) | |
| Bardoc | 3.28 |
| Kommandó | 5.24 |
| Málnás | 5.92 |
| Sepsikőröspatak | 3.60 |
| Vargyas | 4.05 |
| Zabola | 6.19 |
| Maros megye (a legutóbbi, december 4-i adatok alapján) | |
| Backamadaras | 4.92 |
| Csíkfalva | 5.01 |
| Felsőrépa | 3.83 |
| Kozmatelke | 3.90 |
| Kutyfalva | 3.29 |
| Marossárpatak | 3.48 |
| Mezőpagocsa | 4.54 |
| Mezősámsond | 3.90 |
| Nyárádkaráncson | 3.14 |
| Oláhkocsárd | 3.99 |
| Vajdaszentivány | 3.43 |
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!