
Fotó: Info Trafic Mureș/Facebook
Elmenekültek a rendőrök elől, kerítésnek ütköztek a gépjárművel, majd gyalog próbáltak meglógni – nem hiába, hiszen egyiküknek a jogosítványa nem volt rendben, másikuknál kábítószergyanús anyagot találtak a Maros megyei rendőrök vasárnap.
2024. február 19., 12:502024. február 19., 12:50
2024. február 19., 14:512024. február 19., 14:51
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztályának közleménye szerint a közlekedésrendészek szolgálat közben megállásra intettek egy gépjárművet vasárnap délután fél 3 körül a marosvásárhelyi Dózsa György úton, azonban a jármű nem tett eleget a rendőri jelzésnek, és továbbhajtott, a hatóságiak pedig üldözőbe vették.
A gépkocsi a Felszabadulás utcában egy kerítésnek ütközött, ezért a sofőr és egyik utasa kiszállt a járműből, majd megpróbáltak elmenekülni a rendőrök elől. Végül sikerült elfogni őket, a sofőr személyében egy 28 éves, az utas személyében pedig egy 26 éves marosvásárhelyi férfit azonosítottak. Az ellenőrzés során utóbbinál egy fehér kristályos anyagot tartalmazó lezárható tasakot találtak, amelyet további vizsgálat céljából lefoglaltak. A járművezető drogtesztje negatív eredményt mutatott, azonban az adatbázis szerint vezetői engedélyét felfüggesztették korábban. A rendőrök 24 órára elrendelték az őrizetbe vételét.
A vizsgálat vezetői engedély nélküli járművezetés, rongálás és birtokháborítás bűncselekménye miatt folytatódik ügyész felügyelete mellett.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
szóljon hozzá!