
Fotó: Haáz Vince
A gondozók fagyasztott gyümölcsökkel kedveskednek a medvéknek elefántoknak, majmoknak a marosvásárhelyi állatkertben. A látogatókat pedig párakapuval és árnyékos sétányokkal fogadják.
2024. július 10., 11:512024. július 10., 11:51
Marosvásárhelyen a 45 hektáros állatkert a Somostetőn található, ami egy egy erdős terület, így legalább 4-5 Celsius-fokkal alacsonyabb a hőmérséklet, mint a betonrengetegben.
Korondi Kinga, a marosvásárhelyi állatkert sajtószóvivője érdeklődésünkre elmondta, hogy sokan „menekülnek” a városi kánikula elől az állatkertbe, amely naponta 9-18 óra között tart nyitva, ami azt jelenti, hogy délután hat órakor lehet megvenni az utolsó jegyet, és hét óráig kell elhagyni a kert területét.
Fontos szempont, hogy az állatok is jól érezzék magukat a kánikulában is. Igaz, hogy az egzotikus állatok számára ez kedvező időjárás, de azért
A kinti udvarokon mindenhol van árnyékos hely, több kifutóban van vízzel töltött medence. Korondi Kinga elmondta, hogy a gondozók a nagyobb testű majmokat fagyasztott szőlőszemekkel kínálták. A medvéknek és elefántoknak fagyasztott gyümölcsöket és paradicsomot adtak. A medvék szerették, míg az elefántoknak nem volt annyira ínyére ez a fajta hűsítő táplálék.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
szóljon hozzá!