
Fotó: Haáz Vince
A gondozók fagyasztott gyümölcsökkel kedveskednek a medvéknek elefántoknak, majmoknak a marosvásárhelyi állatkertben. A látogatókat pedig párakapuval és árnyékos sétányokkal fogadják.
2024. július 10., 11:512024. július 10., 11:51
Marosvásárhelyen a 45 hektáros állatkert a Somostetőn található, ami egy egy erdős terület, így legalább 4-5 Celsius-fokkal alacsonyabb a hőmérséklet, mint a betonrengetegben.
Korondi Kinga, a marosvásárhelyi állatkert sajtószóvivője érdeklődésünkre elmondta, hogy sokan „menekülnek” a városi kánikula elől az állatkertbe, amely naponta 9-18 óra között tart nyitva, ami azt jelenti, hogy délután hat órakor lehet megvenni az utolsó jegyet, és hét óráig kell elhagyni a kert területét.
Fontos szempont, hogy az állatok is jól érezzék magukat a kánikulában is. Igaz, hogy az egzotikus állatok számára ez kedvező időjárás, de azért
A kinti udvarokon mindenhol van árnyékos hely, több kifutóban van vízzel töltött medence. Korondi Kinga elmondta, hogy a gondozók a nagyobb testű majmokat fagyasztott szőlőszemekkel kínálták. A medvéknek és elefántoknak fagyasztott gyümölcsöket és paradicsomot adtak. A medvék szerették, míg az elefántoknak nem volt annyira ínyére ez a fajta hűsítő táplálék.
A bukaresti ítélőtábla csütörtökön másodszorra is nyolc év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Mario Iorgulescut.
Új reformcsomagot jelentett be Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtökön, amely megváltoztatja a kórházak finanszírozásának és szervezésének módját.
A Helyi Rendőrség Napját ünnepelték csütörtökön Székelyudvarhelyen, ahol járműfelvonulást is tartottak. Mindeközben Civium Protect-díjjal ismerték el Balázsi Hajnalka helyi rendőr munkáját, segítőkészségét.
Az Európai Bizottság (EB) az ősszel becsült 1,1 százalékról 0,1 százalékra módosította csütörtökön közzétett tavaszi prognózisában a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Megközelítőleg negyven lovas kelt útra csütörtökön a Perkőről, hogy magával vigye a háromszéki közösségek imaszalagjait Csíksomlyóra. A zarándokok előtt álló, eső áztatta úton minden kilométer a hit, a közösség és az összetartozás erejét hordozza.
A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
szóljon hozzá!